وبلاگ - آخرین اخبار
بیمه سمعک

سمعک دولتی، قیمت و تعرفه بیمه ها

استفاده از بیمه های درمانی در بسیاری از موارد، به افراد کمک می کند تا جز هزینه های جسمی و روانی که افراد به علت دچار شدن به بیماری های مختلف، متحمل می شوند هزینه های مالی کمتری پرداخت کنند. هر چند در کشور ما آنچنان که شایسته است پوشش های بیمه ای وجود ندارد ولی با این حال می توان ذکر کرد که استفاده از این بیمه ها می تواند تا حدی کمک کننده باشد. با توجه به اینکه استفاده از سمعک جز لاینفک زندگی افراد کم شنوا است و شاید بدون سمعک برقراری ارتباط برای بسیاری از افراد کم شنوا مقدور نباشد لذا این کالای پزشکی تحت پوشش بیمه ای قرار دارد.

در ارتباط با بیمه سمعک می توان گفت که افرادی که تحت پوشش بیمه های خصوصی و یا دولتی هستند طبق دستورالعمل خاصی مقداری از هزینه های که برای خرید سمعک صرف می شود بازگردانده می شود. لذا افرادی که قصد استفاده از سمعک دارند و همچنین تحت پوشش بیمه ای هستند می توانند با مراجعه به کلینیک سمعک تهران صفیر ضمن خرید سمعک، تمامی مدارک لازم برای ارائه به بیمه را به صورت رایگان دریافت کنند. مدارکی که برای استفاده از بیمه مورد نیاز هست شامل:

 1.  ارزیابی کامل شنوایی (نوار گوش)
 2. گواهی پزشک گوش و حلق و بینی
 3. فاکتور رسمی خرید سمعک
 4. گارانتی سمعک

بیمه سمعک و تعرفه های آن

تعرفه بیمه سمعک دولتی و خصوصی

باید توجه داشت که از آنجایی که هر ارگان دولتی و خصوصی برای خرید سمعک، هر ۵، یا ۱۰ سال  (بسته به قوانین هر ارگان)  فقط یک بار هزینه خرید سمعک را پرداخت می کنند لذا چنانچه قصد استفاده از تعرفه بیمه سمعک را دارید باید به مراکز تخصصی شنوایی و سمعکی رجوع کنید که بهترین سمعک را متناسب با کم شنوایی و شرایط شما، تجویز کنند چرا که در صورت عدم موفقیت در تجویز مناسب سمعک، امکان استفاده مجدد از تعرفه بیمه ای تا زمان یاد شده وجود ندارد. علاوه بر آیتم های شنوایی اولیه و انطباق سمعک با کم شنوایی موضوعات مهم دیگری وجود دارد که باید در نظر داشت. توجه داشته باشید تعرفه خرید سمعک برای یک گوش و یا دو گوش با هم فرق دارد. در ادامه میزان تعرفه شرکت های بیمه ای دولتی و خصوصی و بانک ها آورده شده است.

 

 

بیمه شرکت ها تعرفه خرید سمعک (تومان)
بیمه ایران این بیمه بستگی به نوع قرارداد بیمه دارد
بیمه خدمات درمانی یک گوش ۸۸۰۰۰۰

دو گوش ۱۷۶۰۰۰۰

بیمه تامین اجتماعی یک گوش ۱۲۶۰۰۰۰

دو گوش ۲۵۲۰۰۰۰

نیروهای مسلح یک گوش ۱۰۰۰۰۰۰

دو گوش ۱۴۰۰۰۰۰

صنعت نفت یک گوش ۱۳۵۰۰۰۰

دو گوش ۲۷۰۰۰۰۰

صدا و سیما برای هر گوش ۹۰۰۰۰۰
نظام آسایش برای هر گوش ۵۰۰۰۰۰
بیمه میهن برای هر گوش ۵۰۰۰۰۰
شرکت هواپیمایی برای هر گوش ۲۵۰۰۰۰
سازمان شهرداری برای هر گوش ۹۰۰۰۰۰

 

بیمه بانک ها تعرفه خرید سمعک (تومان)
بانک ملی هر گوش ۱,۲۵۰,۰۰۰
بانک پارسیان هر گوش ۷۰۰,۰۰۰
بانک کشاورزی یک گوش ۱,۶۰۰,۰۰۰

دو گوش ۳,۲۰۰,۰۰۰

بانک تجارت یک گوش ۱,۸۰۰,۰۰۰

دو گوش ۲,۷۰۰,۰۰۰

بانک ملت یک گوش ۱,۸۰۰,۰۰۰

دو گوش ۲,۷۰۰,۰۰۰

بانک سپه به هر گوش ۴,۲۰۰,۰۰۰

خرید سمعک

برای خرید سمعک لازم است افراد به کلینیک های معتبر شنوایی شناسی و تجویز سمعک مراجعه کنند. پس از مراجعه، ارزیابی های کامل شنوایی شامل بررسی پرده تمپان، سیستم انتقالی گوش میانی و همچنین حلزون و عصب شنوایی انجام می شود. برای تجویز مناسب سمعک فاکتورهای زیادی دخیل هستند اما به صورت عمده می توان به گروه اصلی این عوامل اشاره کرد.

 • ویژگی های ادیولوژیکی (شنوایی)
 • ویژگی های سمعک

تعرفه های بیمه سمعک

در سایت تهران صفیر با انواع سمعک از جمله سمعک زیمنس بیشتر آشنا شوید.

باید در نظر داشت عوامل ادیولوژیکی ارجح بر دیگر فاکتورها هستند. افرادی که مشکل شنوایی دارند از نظر میزان کم شنوایی ممکن است در حد خفیف تا حد بسیار شدید و عمیق متفاوت باشند لذا نوع سمعک و تجویز سمعک در این افراد متفاوت خواهد بود. از دیگر عوامل شنوایی، نوع کم شنوایی است. کم شنوایی های انتقالی مانند پارگی های پرده تمپان و چسبندگی استخوانچه های گوش میانی و یا کم شنوایی های حسی عصبی مانند پیرگوشی و یا کم شنوایی ناشی از نویز دارای ویژگی های متفاوتی هستند که در هر کدام از این افراد تجویز متفاوتی انجام خواهد گرفت.

عوامل مهم دیگر دخیل در خرید سمعک و تجویز مناسب آن نوع سمعک انتخابی است. همان طور که می دانید طیف گسترده از سمعک از برندهای مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی های الکترواکوستیکی متفاوتی دارند. لذا توجه به سن فرد کم شنوا، سیستم شنوایی و کانال گوش فرد، محیط و محل کار، میزان استفاده از سمعک و اهمیت برقرای ارتباط با آن و … بر انتخاب سمعک تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال تجویز سمعک در یک سالمندی که در خانه تنها زندگی می کند و بیشترین نیاز او استفاده از وسایل ارتباط جمعی مانند رادیو و تلویزیون است با یک استاد دانشگاهی که در جلسات مهم شرکت می کند و یا در کلاس های شلوغ و همراه با سروصدای بلند تدریس می کند و همچنین برای یک کودک سه ساله! کاملا متفاوت خواهد بود.

برخی از ویژگی های سمعک ها که متناسب با شرایط هر فرد کم شنوایی باید مد نظر قرار گیرند در ادامه آمده است:

 • تکنولوژی هوشمند
 • وایرلس بودن سمعک
 • استحکام سمعک
 • خدمات پس از فروش سمعک ها
 • قابلیت اتصال به موبایل
 • دارا بودن برنامه مخصوص وزوز
 • قالب سمعک مناسب
 • گارانتی سمعک
 • خدمات پس از فروش سمعک
 • سمعک پشت گوشی 

بیمه سمعک زینس

 

در سایت تهران صفیر برای آشنایی بیشتر با انواع سمعک و برندهای گوناگون، مقالات جامعی نوشته شده است. به عنوان مثال می توانید مقاله سمعک oticon را مطالعه نمایید.

بیمه سمعک داخل گوشی

عوارض کم شنوایی

بسیاری از افرادی که علی رغم مشکل شنوایی اقدام به خرید سمعک و رفع مشکل نمی کنند از عوارض و مشکلات ناشی از کم شنوایی غافل هستند. کم شنوایی آثار بسیار سوء ی دارد که در صورت عدم درمان این آثار پیشرفت کرده و روز به روز به مشکلات فرد می افزاید. لذا توصیه می شود در صورتی که مشکل کم شنوایی دارید برای حفظ باقی مانده شنوایی و جلوگیری از عوارش و پیشرفت کم شنوایی، از سمعک استفاده کنید. در ادامه به مهمترین عوارض کم شنوایی اشاره می شود.

عوارض کم شنوایی

 • اختلال در درک گفتار
 • اختلال در تکلم به مرور زمان
 • منزوی شدن بخاطر مشکلات ارتباطی
 • ایجاد مشکلات شناختی مانند آلزایمر
 • از بین رفتن حافظه شنوایی
 • کاهش پردازش های مرکزی شنوایی
 • زود عصبانی شدن و ناراحت شدن
 • احساس تنهایی کردن بیشتر
 • تمایل به گوشه نشینی و طرد از اجتماع
 • احساس خجالت بخاطر اشتباه شنیدن
 • از دست دادن بسیاری از نشت ها
 • ایجاد شدن وزوز گوش و تشدید شدن آن با زمان

کلام پایانی

خرید سمعک مانند خرید وسایل ساده زندگی نیست سمعک یک وسیله پزشکی است و با سلامتی افراد در ارتباط است. برای تجویز مناسب همراه با بیمه سمعک و بهره وری صحیح از آن دانش کافی و مهارت شنوایی بالایی نیاز است. خرید از مراکز نامعتبر و تنظیم توسط افراد غیرکارشناس ممکن است نه تنها مفید واقع نشود بلکه باعث آسیب شنوایی شود. چرا که افراد کم شنوا خود دارای حساسیت بیشتر و در واقع ضعف در دستگاه شنوایی هستند. حفظ باقی مانده شنوایی و تنظیم صحیح و امن سمعک برای این افراد در اولویت قرار دارد. چکاب های سالانه مبین تنظیم درست و مناسب و استفاده بهینه از سمعک است.

می توانید برای خرید اینترنتی سمعک به نمایندگی های سمعک و کلینیک تهران صفیر تماس بگیرید. کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر یکی از بهترین و علمی ترین مراکز شنوایی در شمال تهران است که با مدیریت مستقیم آقای دکتر ایوب ولدبیگی با بیش از یک دهه تبحر و مهارت در تجویز و تنظیم انواع سمعک ، آماده خدمت گزاری است.

مشخصات بیمه سمعک

پرسش های متداول سمعک دولتی

بیمه سمعک چیست؟

افرادی که دفترچه درمانی دارند می توانند با استفاده از آن بخشی از هزینه سمعک را دریافت کنند. نوع بیمه و نیز استفاده از بیمه تکمیلی در میزان پرداخت هزینه بیمه متاثر است.

مدارکی که برای ارائه به بیمه لازم است کدامند؟

ادیومتری (نوار گوش)، فاکتور خرید سمعک، کارت گارانتی سمعک و دستور پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، چهار مدرک اصلی است که برای دریافت هزینه به بیمه لازم می باشد.

تعرفه بیمه خصوصی و دولتی چقدر است؟

مبالغی که هر کدام از بیمه های خصوصی و دولتی برای سمعک پرداخت می کنند می باشند و از کمترین مبلغ حدود ۸۸۰ هزار تومان تا پرداخت کل هزینه سمعک می باشند. برای اطلاع از تعرفه همه بیمه ها به مقاله سایت با عنوان بیمه سمعک مراجعه کنید.

خرید سمعک و تسهلاتی که در کلینیک تهران صفیر صورت می گیرد به چه صورت است؟

در مرکز سمعک تهران صفیر علاوه بر گارنتی سمعک ها، و ارائه تست سمعک قبل از خرید، تمام مدارک های لازم برای بیمه به بیمار داده می شود. همکاری با پزشک های متخصص گوش و حلق و بینی نیز یکی دیگر از امتیازهای است که در این مطب فراهم شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - سمعک نامرئی هوشمند تهران صفیر
مشاوره رایگان
×
تماس تلفنی با مشاور تهران صفیر 09129214119 Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat