instagram اینستاگرام
021 2264 8270

تنظیم سمعک های دیجیتال و نامرئی

تنظیم سمعک

بعد از تجویز سمعک، این وسیله کمک شنوایی باید بر اساس میزان کم شنوایی فرد استفاده کننده، توسط فردی که دانایی و شناخت لازم را درباره  ادیولوژیست کیست و چیست دارد، تنظیم شود. در صورتی که بهترین تنظیم سمعک برای افراد کم شنوا انجام نشود به جای بهبود شنوایی و کمک به آنها باعث صدمه رسیدن به سیستم شنوایی افراد خواهد شد. در این مرحله متخصص اودیولوژیست با اتصال سمعک به کامپیوتر با توجه به نیازمندی ها و علایق شما اقدام به تنظیم آن خواهد کرد. همچنین نحوه استفاده، تعویض باتری و حفظ و نگهداری آن نیز آموزش داده خواهد شد.

در سایت تهران صفیر با انواع سمعک از جمله سمعک فوناک بیشتر آشنا شوید.

در تنظیم سمعک باید افراد در ارتباط با فرد کم شنوا نیز کمک های لازم را به فرد داشته باشند تا بتواند به نتایج مطلوبی در حوزه تنظیمات این وسیله کمک شنوایی دست پیدا کند. از دیگر نکات قابل ذکر اینکه فرد استفاده کننده در زمان بهره وری از این وسیله باید شکیبایی لازم را تا زمان عادت کردن به این وسیله داشته باشد همچنین نکات زیر رعایت کند:

تنظیم صدا سمعک

شنیدن و تجربه کردن صداهایی که بعد از قرار دادن سمعک برای اولین بار شنیده می شود شاید آزار دهنده باشد. چرا که معمولاً بسیار بلند و در بعضی مواقع بسیار آزاردهنده هستند. همچنین صداهایی توسط فرد شنیده می شود که سالها از شنیده آن محروم بوده و از حافظه شنوایی فرد پاک شده است. این صداهای آزار دهنده در پاره ایی از مواقع حتی با پیشرفته ترین تنظیمات نیز غیر طبیعی جلوه می کنند. بعضی افراد در دو سه روز اول و بعضی از آنها تا دو سه هفته طول می کشد تا به آن عادت کنند. پس لطفاً در ابتدای کار از آن در محیط هایی ساکت تر و مکالمه های دو نفره استفاده کنید و در ادامه در محیط هایی با صداهای بیشتر بکار بگیرید.در هفته های دوم و سوم به طور مداوم از این سمعک ها استفاده کنید.

تنظیم صدای اتوماتیک

در سمعک هایی با تکنولوژی جدید کنترل صدا به صورت خودکار  انجام می شود. بسیاری از کمپانی های شاخت سمعک، سمعک هایی با این ویژگی تنظیم صدا تولید می کند. در این نوع از سمعک ها، تنظیم بر اساس محیطی که فرد در آن قرار می گیرد به صورت اتوماتیک انجام می شود. گاهی با وجود این قابلیت افرادکم شنوا تمایل دارند که تنظیم صدا را به صورت دستی انجام دهند. بنابراین بسیاری از شرکت ها قابلیت تنظیم دستی را نیز بر روی آنها اعمال کرده اند.

تنظیم صدای دستی

بر روی سمعک یک اهرم برای کنترل و تنظیم صدا وجود دارد. با فشردن آن فرد می تواند صدا را زیاد کند و با هر دفعه فشردن آن فرد صدای بوق مانندی را در سمعک خود خواهد شنید. که با بیشتر شدن صدا، صدای این بوق هم بیشتر می شود. در صورتی که این گزینه خاموش باشد شما این صدای بوق را نخواهید شنید. تنظیمات دستی در صورتی که سمعک خاموش شود از بین رفته و به حالت قبل باز می گردد.

مشخصات انواع برندهای سمعک نامریی را ما در سایت تهران صفیر قرار داده ایم؛ درادامه می خواهیم درباره سمعک استارکی ببیشتر بدانیم.

ریموت کنترل

سمعک هایی با تکنولوژی پیشرفته تر دارای ریموت کنترل برای تغییر در برنامه ها و صداهای خود هستند. این قابلیت باعث می شود تا صدای سمعک راحت تر کم و زیاد شود.

نکته آخر در مورد تنظیم سمعک

تنظیمات سمعک ها بسته به نوع سمعک تجویزی ، مدل آن و علاقه مندی استفاده کننده متفاوت است. در ابتدایی ترین نوع سمعک ها تنظیم یک سمعک فقط در تنظیم ولوم آن خلاصه می شد. اما امروزه با توجه به تکنولوژی استفاده شده در ساخت آن دارای تنظیمات بی شماری است که لازمه دستیابی به بهترین تنظیم سمعک مراجعه به کلینیک های شنوایی سنجی می باشد. کلینیک شنوایی سنجی تهران صفیر واقع در تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از خیابان یخچال – ساختمان سبز قلهک – پلاک ۱۴۹۵ – طبقه ۲ واحد ۱۰ اماده ارائه خدماتی همچون تنظیم سمعک ، تجویز سمعک ، تجویز درست سمعک به شما هموطنان عزیز می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *