وبلاگ - آخرین اخبار
قیمت سمعک معمولی

قیمت سمعک معمولی با امکان ۱۰ روز تست

تنوع سمعک ها زیاد و قیمت آنها متنوع است. قیمت سمعک معمولی در بین شرکت های مختلف متفاوت و به صورت حدودی بین ۳ تا ۶ میلیون تومان برآورد می شود. سمعک معمولی به سمعکی گفته می شود که حداقل های لازم برای برطرف کردن مشکل شنوایی به نحو احسن را دارد و از طرفی هم قیمت مناسب و معمولی دارد یعنی نه خیلی قیمتش پایین است که کیفیت پایینی داشته باشد که رضایت شنوایی را برآورده نکند و نه اینکه بواسطه آیتم های زیادی که خیلی وقتها قابل استفاده نیست قیمت آن بالا باشد. در واقع در بین برندهای سمعک دنیا مانند سمعک زیمنس آلمان ، سمعک اتیکن دانمارک، سمعک استارکی آمریکا، سمعک یونیترون کانادا، سمعک فوناک سوئیس و …. این سمعک ها جزو سمعک های متوسط طبقه بندی می شوند.
سمعک ها وسایل ارزشمندی هستند که برای افراد کم شنوا، حکم حضور در اجتماع و فعالیت و زندگی را دارند و نبود آنها برای این افراد خصوصا افراد با کم شنوایی زیاد حکم قطع ارتباط با جامعه و اطرافیان را خواهد داشت و تبعاتی از جمله افسردگی، انزوا و مشکلات شناختی و نیز تشدید افت شنوایی را برای افراد به همراه خواهد داشت. در کنار فایده زیاد این وسایل، نکاتی هم وجود دارد که برای تهیه سمعک باید در نظر داشت و از مهمترین این نکات استفاده از نوع و مدل سمعک است و باید حتما از سمعکی استفاده کرد که کاملا کم شنوایی را پوشش داده و در کنار آن هم بتواند تطبیق قابل قبولی را با کم شنوایی ها ایجاد کند. کاملا واضح است تایید سمعک مناسب، بر عهده ادیولوژیست یا شنوایی شناس است که با توجه به همه فاکتورهای مرتبط با کم شنوایی و فردی بهترین نوع سمعک را انتخاب کند. و چنانچه خود فرد اقدام به انتخاب سمعک کند یقینا نتیجه خوبی به دست نمی آید. در ادامه برخی از مهمترین نکاتی که برای تجویز سمعک باید در نظر گرفته شود ذکر می شود.

قیمت سمعک معمولی

۲۰ نکته کلیدی برای تجویز و قیمت سمعک معمولی

 1. میزان کم شنوایی و نوع کم شنوایی
 2. سن فرد و توانایی های شناختی فرد
 3. توانایی های حرکتی دست ها
 4. استفاده از مدل سمعک نامرئی یا سمعک پشت گوشی
 5. لزوم استفاده از قابلیت وایرلس
 6. استفاده از سمعک های شارژی
 7. مدت زمان تعویض باتری ها
 8. مدت عمر مفید سمعک ها
 9. داشتن دکمه های تنظیم صدا در سمعک
 10. داشتن آلارم هنگام تمام شدن باتری
 11. مدت زمان گارانتی کامل سمعک ها
 12. خدمات سمعک پس از فروش
 13. سابقه استفاده از سمعک های قدیمی
 14. ضد آب و رطوبت بودن سمعک ها
 15. هوشمند بودن سمعک های تجویزی
 16. تنظیم اتوماتیک سمعک بر اساس محیط
 17. داشتن گارد های حفاظتی صوتی در سمعک
 18. نداشتن فیدبک و حذف سوت کشیدن احتمالی سمعک
 19. تقویت گفتار و حذف اتوماتیک نویز زمینه
 20. نداشتن اکو و برگشت صدا با تجویز مناسب سمعک

نکته پایانی

سمعک یک وسیله مفید و اجباری برای افرادی است که کم شنوایی دارند. افرادی که کم شنوایی زیاد دارند باید از این وسیله استفاده کنند تا توانایی رابطه داشته باشند، افرادی دیگری هستند علی رغم کم شنوایی از سمعک استفاده نمی کنند و دلیل آن هم این موضوع است که صداها را می شنوند و این را بهانه ای برای استفاده نکردن از سمعک عنوان می کنند در صورتیکه این یک ایده اشتباهی است! افراد زیادی هستند صداها را می شنوند اما درک گفتار خوبی خصوصا در محیط های شلوغ ندارند. در واقع برای استفاده کردن یا نکردن از سمعک درک گفتار مهم است نه شنیدن صدا. لذا این افراد در صورت استفاده نکردن از سمعک کم شنوایی شان روز به روز بدتر می شوند و با تاخیر استفاده کردن از سمعک نتیجه دلخواه را حاصل نمی کند. توصیه می شود در صورت محرز شدن کم شنوایی در اسرع وقت برای تهیه سمعک اقدام کنید. حتی در صورت مشکل داشتن تامین هزینه و خرید سمعک  رده عالی می توانید با توجه به قیمت سمعک معمولی ، از این سمعک ها استفاده کنید.
قیمت سمعک معمولی
خوب بشنوید خوب زندگی کنید
سمعک تهران صفیر
دکتر ولدبیگی
5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - سمعک نامرئی هوشمند تهران صفیر
مشاوره رایگان
×
تماس تلفنی با مشاور تهران صفیر 09129214119 Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat