instagram اینستاگرام
021 2264 8270

تضمین کیفیت با تجویز مناسب سمعک

تضمین کیفیت  با تجویز مناسب سمعک

حس شنوایی یکی از مهمترین و پیچیده ترین حس های موجودات زنده محسوب می شود این حس در توانایی های مختلفی از جمله درک و آگاهی از اصوات به صورت رفلکسی برای گریز از خطر و یا در سطوح بسیار پیشرفته ایجاد زبان نقش بسیار زیادی در زندگی انسان ایفا میکند. قطعا بدون حس شنوایی گفتار و زبان ارتقاء پیدا نخواهند کرد و از طرفی، کساییکه به طور کامل ناشنوا نیستند و افت شنوایی دارند هم از این افت متضرر خواهند شد. آسیب ها و به دنبال آن معلولیت هایی که ایجاد می کند باعث کاهش درک و شناسایی و تشخیص گفتار بویژه در محیط های نویزی خواهد بود.

بدون شک وسایل کمک شنوایی و ازجمله سمعک نقشی باور نکردنی در زندگی افرادی دارد که با معضل کم شنوایی روبرو هستند. و شاید بدون وجود چنین وسایلی ارتباط اجتماعی و روانی افراد به مخاطره بیفتد. بی شک اهمیت وجود چنین وسایلی بر کسی پوشیده نیست.

اما موضوع مهم و قابل تامل این است که از اولین مرحله انتخاب، تجویز، تنظیم سمعک تا اخرین مرحله یعنی فالوآپ کردن برای استفاده صحیح و بهینه از سمعک، بسیار کار تخصصی است. قطعا افرادی که این مراحل را پیش پا افتاده قلمداد کنند و مبادرت به خرید سمعک از مکان های غیر مجاز میکنند با استفاده از سمعک به مشکل برخواهند خورد و گذشته از هدر رفتن هزینه زیاد خرید سمعک ، احتمال وارد شدن آسیب به دستگاه شنواییشان هم وجود خواهد داشت چرا که  افرادی که کم شنوا هستند بواسطه کم شنوایی حس شنوایی حساستر و یا به عبارتی شکننده تری نسبت به افراد هنجار دارند و راحتر در معرض آسیب ناشی از تنظیم نامناسب قرار میگیرند.

عوامل موثر بر تجویز مناسب سمعک

عوامل زیادی وجود دارد که احتمال موفقیت یا عدم موفقیت استفاده از سمعک را می تواند رقم بزند عواملی چون کم شنوایی، نوع سمعک تجویز شده ، در نظر گرفتن عوامل اکوستیکی و سایکوستیکی مرتبط با سمعک ، امکانات سمعک ها ، تنظیم های اولیه و تنظیم هایی نهایی ، تایید سودمندی سمعک با استفاده از وسایلی که به صورت فیزیکی میزان شدت و کیفیت صدا را تشخیص می دهند مانند دستگاه real ear measurement   ، و …هستند که تاثیر گذار خواهد بود. یک نکته بسیار مهم دیگر این است که از آنجاییکه کم شنوایی در افراد مختلف تظاهرات بالینی متفاوتی خواهد داشت لذا از اولین مرحله انتخاب سمعک تا آخرین مراحل تنظیم سمعک، برای یک فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود و یک نسخه واحد را نمیتوان برای همه افراد کم شنوا پیچید و لذا تبحر و مهارت ادیولوژیست هم کاملا در این قضیه نقش خواهد داشت.

کلینیک سمعک تهران صفیر، ضمانت بهترین و تخصصی ترین تجویز سمعک را به شما خواهد داد.

طبق قوانین نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، تنها ادیولوژیست (audiologist)  ها هستند که مجوز تجویز سمعک را دارا هستند. خوشبختانه این رشته در ایران در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا وجود دارد. در کلینیک تخصصی سمعک تهران صفیر تمام مراحل انتخاب تجویز و تنظیم سمعک توسط جناب اقای دکتر ایوب ولدبیگی انجام می پذیرد. استفاده از بهترین برندهای حال حاضر دنیا و آشنایی با تمامی مارک ها و انواع سمعک، و همچنین خدمات پس از فروش شرکت های مختلف، بواسطه بیش از یک دهه کار در زمینه سمعک، می تواند موید صحت گفتار ما باشد. باید یاد آور شویم که صرفا استفاده از سمعک های گران متضمن رفع مشکل شنوایی افراد نخواهد بود و قطعا مهارت و شناخت ادیولوژیست در زمینه تجویز سمعک از ارکان اصلی تجویز مناسب و سودمندی از سمعک، برای افراد استفاده کننده خواهد بود.

 

خدمات کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر:

کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر، تحت مدیریت مستقیم جناب آقای دکتر ایوب ولدبیگی متخصص شنوایی، تعادل و تجویز سمعک، یکی از بهترین مراکز شنوایی شناسی و تجویز سمعک در شمال تهران می باشد. خدماتی که در این مرکز برای افرادی که سمعک دریافت می کنند به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

 • گارانتی بین المللی بی قید و شرط سمعک ها به مدت (۲ سال)
 • خدمات تنظیم پس از فروش سمعک ها  به مدت (۵ سال)
 • تنظیم رایگان تمام سمعک های تجویزی  به مدت (۵ سال)
 • خدمات پس از فروش تمام سمعک ها به مدت (۸ سال)
 • ارزیابی پایه و تخصصی شنوایی برای  تجویز سمعک 
 • امکان استفاده ۱۰ روزه از سمعک به صورت آزمایشی 
 • مشاوره تخصصی سمعک برای انواع کم شنوایی ها
 • ارائه باتری تمام سمعک های تجویزی به مدت ۲ سال 
 • ارائه یک عدد تستر باتری برای سمعک های تجویزی 
 • ارائه مدارک لازم برای بیمه همه سمعک های تجویزی 
 • ضمانت بهترین کیفیت صدا با استفاده از بهترین سمعک 
 • همکاری با تمامی بیمه هایی که تعرفه خرید سمعک دارند 
 • بهترین و عادلانه ترین قیمت سمعک موجود در بازار 
 • مشاوره و همکاری با پزشک گوش و حلق و بینی برای تایید بیمه 
 • امکان اقساطی کردن هزینه سمعک با توجه به شرایط افراد 
 • امکان تهیه برخی سمعک ها در همان روز مراجعه 
 • امکان تجویز سمعک در منزل برای شهروندان تهرانی 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *