وبلاگ - آخرین اخبار
باتری سمعک ویدکس

باتری سمعک ویدکس و ۷ نکته مهم در هنگام خرید

باتری سمعک ویدکس مانند هر برند سمعک دیگری نقش مهمی در عملکرد سمعک ایفا می کند. استفاده از باتری های که علی رغم اندازه یکسان با باتری سمعک دارند باعث خراب شدن سمعک و یا آسیب زدن به قطعات داخلی سمعک می شود. لذا توصیه موکد می شود که تنها از باتری مخصوص سمعک استفاده شود.از قدیم تا به حال انواع باتری سمعک دستخوش تغییرات زیادی شدند و نهایتا در حال حاضر بهترین نوع باتری های که در بازار موجود هستند باتری های روی-هوا (Zinc-Air)  هستند داخل این باتری ها روی ذخیره شده است و ترکیب این ماده با هوا باعث فعال شدن آن می شود به همین دلیل بر روی هر کدام از این باتری ها برچسب های کاغذی وجود دارد که مانع فعال شدن باتری می شود به همین دلیل حتی اگر به اشتباه این برچسب برداشته شود و سریع هم مجدد سر جایش قرار گیرد باتری شروع به فعالیت کرده است و بعد مدت معینی ذخیره انرژی آن تمام به اصطلاح فاسد شده است. لذا توصیه می شود تنها زمانی برچسب باتری را جدا کنید که میخواهید از آن استفاده کنید و آن را در سمعک قرار دهید. برای کسب اطلاع از سمعک شارژی به دیگر مقالات سایت مراجعه نمایید.

برندهای باتری سمعک ویدکس

باتری ها هم مانند سمعک ها، برندهای مختلفی دارند باتری سمعک ویدکس از برندهای خوب موجود در بازار با ولتاژ ۱٫۴  ولت و در چهار سایز و چهار برچسب رنگی متفاوت موجود می باشند که عبارتند از:
 1. شماره ۱۰          (زرد رنگ)
 2. شماره ۳۱۲       (قهوه ای رنگ)
 3. شماره ۱۳        (نارنجی رنگ)
 4. شماره ۶۷۵        (آبی رنگ)
هنگام خرید باتری سمعک ویدکس و نیز هنگام استفاده از این باطری ها نکات مهمی را باید مد نظر قرار داد تا هم باتری مرغوب و سالمی خریداری کنید و هم با استفاده درست عمر مفید آن را به حداکثر برسانید. به همین منظور در ادامه نکاتی که باید در نظر گرفته شود آمده است.  همچنین برای کسب اطلاع از قیمت سمعک ارزان می توانید به دیگر مقالات سایت تهران صفیر مراجعه نمایید.
خرید باتری سمعک ویدکس
برای کسب اطلاع از قیمت سمعک ویدکس میتوانید به بخش مقالات سمعک رجوع کنید.

۷ نکته مهم هنگام خرید باتری سمعک

همان طور که ذکر گردید مواردی وجود دارد که باعث می شود که باتری سمعک مناسبی خریداری و نیز استفاده شود. از بین موارد مختلف ۷ نکته مهم را باید هنگام خرید باتری سمعک در نظر داشته باشید که گمان می رود با در نظر گرفتن این نکات، کلیات خرید مناسب را رعایت کرده اید. در ادامه مهمترین این عوامل ذکر می گردد.

 1. باتری ها تاریخ انقضاء دارند.
 2. انقضاء باتری ها ۲ سال پس از تولید است.
 3. تاریخ انقضاء پشت حلقه باتری درج شده است.
 4. باتری سمعکی خریداری کنید که حداقل ۱ سال به انقضاء آن باقی مانده است.
 5. مطمئن شوید بسته باتری کامل است و باز نشده است.
 6. اگر یک حلقه باتری خریداری می کنید باز نگاه کنید باز نشده باشد.
 7. باتری سمعک ویدکس را از سایر برندهای معتبر خریداری کنید.

۱۵ نکته مهم هنگام استفاده از باتری سمعک ویدکس

استفاده صحیح از باتری و نیز آشنایی با موارد و جزئیات در این زمینه باعث می شود که هم عمر باتری شود و هم اینکه بهترین عملکرد از باتری بدست آورد. در ادامه ۱۵ نکته از مهمترین نکاتی که باعث استفاده بهتر می شود ذکر می گردد. به این نکات توجه کنید.

 1. باتری سمعک ها با هوا فعال می شوند.
 2. اگر برچسب باتری برداشته شود هوا وارد باتری می شود و فعال می شود.
 3. اگر برچسب باتری برداشته شود حتی اگر استفاده نشود باتری فاسد می شود.
 4. فقط زمانی برچسب را بردارید که میخواهید داخل سمعک قرار دهید.
 5. زمانی که سمعک خاموش است درب باطری سمعک را باز کنید.
 6. دور نگه داشتن باتری از وسایل الکترونیکی مانند موبایل
 7. از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.
 8. در صورت بلعیده شدن به پزشک مراجعه شود.
 9. باتری ها را در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 10. عمر باتری سمعک به سمعک و میزان کم شنوایی بستگی دارد.
 11. اگر کم شنوایی زیاد باشد باتری سمعک زوتر تمام می شود.
 12. اگر برای چند روز از سمعک استفاده نمی کنید باتری را از سمعک خارج کنید.
 13. اگر هر روز از سمعک استفاده می کنید لازم نیست باتری را خارج کنید.
 14. بعد از تمام شدن باتری آن را دور بیندازید و در دسترس قرار ندهید.
 15. از مدل های مختلف باتری ها استفاده کنید و بهترین ها را انتخاب کنید.

باتری سمعک اتیکن

یکی دیگر از باتری موجود در بازار باتری سمعک اتیکن است. این باتری ها نیز به مانند موارد مشابه از برندهای معتبر دنیا مانند باتری ویدکس دانمارک و باتری زیمنس آلمان دارای کیفیت بسیار خوبی است به این صورت که بیشترین طول عمر و کیفیت را دارا هستند. باتری سمعک اتیکن با سمعک های سمعک اتیکن دانمارک بیشترین سازگاری را دارند که البته همچنین قابل استفاده در سایر برندهای سمعک نیز هست. همان طور که ذکر گردید باتری سمعک از هر برندی که باشد قابلیت استفاده در تمامی سمعک ها را دارند و تنها موارد متفاوت طول عمر و کیفیت انواع باتری ها می باشد. باتری سمعک اتیکن جزو بهترین باتری های موجود در بازار است که به صورت ویژه برای سمعک های اتیکن ساخته شده است و همچنین قابل استفاده در سایر برندهای سمعک نیز می باشد. برای تهیه این باتری ها به کلینیک های شنوایی شناسی مراجعه کنید.

پرسش های رایج باتری سمعک ویدکس

آشنایی با نحوه استفاده از هر وسیله در انتخاب و نحوه نگهداری آنها اثر گذار خواهد بود. سمعک ویدکس ازجمله محصولاتی است که ارتباط مستقیم با سلامت و بهبود زندگی دارد بنابراین آشنایی با این محصول و برند و انتخاب صحیح می تواند عملکرد آنها را بهبود بخشد. در ادامه با پاسخ به متداولترین سوالات در زمینه سمعک ویدکس به شما کمک می کنیم تا انتخابی صحیح و روش استفاده مفیدی داشته باشید.

انواع باتری سمعک ویدکس کدامند؟

سمعک های ویدکس دارای چهار نوع مختلف هستند که از کوچکترین سایز به ترتیب به نام های باتری شماره ۱۰، باتری شماره ۳۱۲، باتری شماره ۱۳ و باتری ۶۷۵ شناسای می شوند.

هر باتری با چه رنگی مشخص می شود؟

باتری های معمولا با رنگ جعبه آنها نیز مشخص می شوند به این ترتیب که باتری شماره ۱۰ با رنگ زرد، باتری شماره ۳۱۲ با رنگ قهوه ای، باتری شماره ۱۳ با رنگ نارنجی و باتری ۶۷۵ با رنگ آبی مشخص می شوند.

عمر مفید باتری های چند روز است؟

باتری های با اندازه کوچکتر عمر مفید کمتری دارند و بین ۳ روز تا ۶ روز عملکرد دارند و هر چه باتری بزرگتر می شود تعداد روزهای بیشتری کار می کند که در بیشترین حالت به ۲ هفته می رسد.

هنگام خرید باتری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مهمترین نکته هنگام خرید باتری، تاریخ انقضاء آن است که حداقل باید ۱ سال باقی مانده باشد. همچنین باید از برند باتری های معتبر مانند ویدکس، زیمنس، ریوواک استفاده کرد.

 

آیا می توان از باتری ساعت در سمعک استفاده کرد؟

خیر. ولتاژ باتری ساعت و سمعک ها با هم متفاوت است و چنانچه از باتری ساعت در سمعک ها استفاده شود ممکن است سمعک را خراب کند. باتری های سمعک را از کلینیک های شنوایی شناسی تهیه کنید.

 

آیا اگر برچسب باتری کنده شود باتری فاسد می شود؟

بله. باتری ها معمولا با هوا فعال می شوند و لذا هنگامیکه لازم است از باتری استفاده شود باید برچسب باتری درآورده شود و در سمعک قرار داده شود. با این حال این باتری ها چون با هوا فعال می شوند چنانچه برچسب آنها کنده شود و حتی استفاده نشود بعد از عمر مفید آنها، فاسد خواهند شد.

چند دقیقه بعد از برداشتن برچسب، باید از باتری استفاده کرد؟

باتری های سمعک معمولا با هوا فعال می شوند و بهترین زمان برای فعال شده آنها بعد از ۵ دقیقه صورت می پذیرد لذا باید برای عملکرد بهتر باتری های، بعد از گذشت این مدت باتری را در سمعک قرار داد.

فروش باتری سمعک ویدکس

نویسنده: دکتر ایوب ولدبیگی

دارای مدرک دکترای تخصصی شنوایی شناسی  Doctor of philosophy Degrees( Ph.D.) Audiology از دانشگاه علوم پزشکی ایران (IUMS)، مدرس و عضو کادر آموزش دانشگاه، حیطه فعالیت تجویز انواع سمعک های به روز دنیا، ارزیابی تخصصی شنوایی و درمان وزوز گوش.

 

خوب بشنوید خوب زندگی کنید

سمعک تهران صفیر

دکتر ولدبیگی

5/5 - (1 امتیاز)
2 پاسخ
 1. حوری علیزاده
  حوری علیزاده گفته:

  بسیارعالی توضیح داده ایدتشکرمیکنم
  به افرادی که نیازبه سمعک دارندتوصیه میکنم حتماازین مطالب استفاده کنند.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - سمعک نامرئی هوشمند تهران صفیر
مشاوره رایگان
×
تماس تلفنی با مشاور تهران صفیر 09129214119 Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat