instagram اینستاگرام
021 2264 8270

کاشت ایمپلنت کارینا

کاشت ایمپلنت کارینا

برای اولین بار جراحان انگلیسی با قرار دادن ایمپلنت طی یک جراحی، موفق به بازیابی شنوایی شدند.کاشت ایمپلنت کارینا بر روی خانمی که شنوایی خود را درشش سالگی از دست داده بود، انجام شد و موفقیت آمیز بود.

ایمپلنت کارینا

ایمپلنت کارینا

این دستگاه از سه قسمت تشکیل شده است. ایمپلنت کارینا دارای میکروفون، که صدای خارجی را از بیرون دریافت می کند، یک پردازنده که صدا را به سیگنال های الکتریکی تبدیل و موتور که سیگنال های الکتریکی را به ارتعاشات مکانیکی تبدیل می کند.

ساختار کارینا (Cochlear implant) شامل سه بخش است که کلاً داخل گوش قرار گرفته، دیده نمی شود.

همچنین این دستگاه دارای یک ریموت کنترلی از راه دور است. کاربر با این ریموت از راه دور قادر است ایمپلنت را خاموش یا روشن و همچنین میزان بلندی صدای آن کنترل کند.کارینا فقط شامل یک قسمت خارجی می باشد آن هم دستگاه شارژر آن است.

شارژر به صورت بی سیم و روزانه به ۳۰ دقیق شارژ نیاز دارد و کاربر می تواند به صورت دائم از کارینا استفاده کند. تمامی بخش های این ایمپلنت طی یک جراحی سه یا چهار ساعته زیرپوست جمجمه در نزدیکی گوش قرار می گیرد. پس از شش تا هشت هفته ایمپلنت کار می کند و فرد قادر است تمامی اصوات را بشنود.

 

 

تفاوت کارینا با دستگاه های نیمه ایمپلنت

 کارگذاشته شده به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست. چون تمام قسمت های آن از دید دیگر افراد مخفی است و کاملاً هر سه قسمت داخل کارگذاشته می شود.سایر دستگاه های کمک شنوایی نیمه ایمپلنت هستند.
کاشت حلزونی یکی از انواع نیمه ایمپلنت ها می باشد و در حال حاضر بسیار در دسترس است.
دستگاه های کمک شنوایی نیمه ایمپلنت دارای دریافت کننده های صوتی خارجی هستند و در زمان هایی باید آن را از گوش خارج کرد.

زمان هایی مانند دوش گرفتن، شنا کردن و فعالیت هایی که با تعریق زیاد همراه هستند. بعد از زمان کاشت ایمپلنت کارینا شما می توانید به راحتی دوش گرفته و یا شنا کنید،بدون نیاز به جدا کردن دستگاه از گوش.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: