instagram اینستاگرام
021 2264 8270

نسل جدید سمعک ها

نسل جدید سمعک ها

امروزه ما شاهد نسل جدید سمعک ها با نام سمعک هوشمند هستیم. استفاده سطح پیشرفته ایی از تکنولوژی در این وسیله الکترونیکی باعث ایجاد تمایزاتی شده است . وجود این تمایزات راحتی و آسایش بیمار را در استفاده از آن در پی خواهد داشت . ایجاد تغییراتی مانند تفاوت درظاهر مثلا کوچک شدن این نسل از سمعک ها نسبت به سمعک های اولیه ( سمعک های آنالوگ).
قابلیت اتصال به دیگروسایل، تشخیص صدای گفتار از دیگر صداها، حذف صداهای مزاحم، تنظیم خودکارآن با توجه به محیطی که در آن قرار میگیرد، کاهش نویز بادو غیره.

 

نسل جدید سمعک ها

چه تفاوتی بین سمعک های قدیمی و سمعک های جدید وجود دارد؟

سمعک طی ۱۰ سال اخیر تفاوتهای فاحشی از لحاظ کیفیت صدا، قابلیت شخصی سازی ، ظاهر( ظریف تر شدن)، امکانات ایجاد شده و حتی طراحی کرده است. تمام این موارد باعث شده تا ممانعت استفاده از این وسیله کمک شنوایی کاهش یافته و کم شنوایان تمایل بیشتری برای استفاده ازاین وسیله از خود نشان دهند.
ازموارد دیگر که می توان به آن اشاره کرد طراحی آن در ابعاد بسیار ظریف است که باعث پنهان شدن از دید اشخاص و در نتیجه بالاتر رفتن سطح اعتماد بنفس برای حضور در اجتماعات کوچک و بزرگ افراد با اختلالات شنوایی است. این نسل ازسمعک ها قابلیت اتصال به رسانه های جمعی را دارند .

از دیگر تفاوت های سمعک های نسل قدیمی و سمعک های نسل جدید تکنولوژی استفاده شده می باشد که همین امر در قیمت انواع آنها بی تاثیر نیست و باعث افزایش قیمت این وسیله خواهد شد. در واقع قیمت یک سمعک را تکنولوژی استفاده شده در ساخت آن مشخص خواهد کرد.

 

 

تکنولوژی در نسل جدید سمعک ها

طیف گسترده ایی از تکنولوژی در سمعک ها به خصوص در سمعک های وایرلس وهوشمند وجود دارد به همین علت قیمت این نوع از سمعک ها نسبت به انواع دیگر آنها گران ترمی باشد .

تکنولوژی سمعک به معنی :

  • عملکرد خوب درنویز زمینه.
  • عملکرد های خود کار مثل تنظیم به صورت اتوماتیک با توجه به محیطی که کم شنوا درآن قراردارد.
  • قابلیت اتصال به گوشی همراه و غیره، انعطاف پذیری و تناسب خوب برای جبران کم شنوایی.
  • قابلیت اتصال به یکدیگر و پردازش دو گوشی در تمام شرایط و غیره
  • تکنولوژی وایرلس ( امکان تبادل اطلاعات بین دو گوشی ، همچنین امکان اتصال آنها به نرم افزارهای تنظیمی و لوازم جانبی.
  • تکنولوژی پوشش نانو ( قابلیت ضد آب بودن )
  • سازگاری با بلوتوث

 

علت بالا بودن قیمت سمعک های نسل جدید

علت بالا بودن قیمت سمعک های نسل جدید حاصل تکنولوژی استفاده شده در ساخت آن می باشد که نتیجه سال ها تحقیق، بررسی، توسعه و تجربه کمپانی های تولید کننده است. همین طوراضافه شدن وسایل جانبی و ترکیب آنها، برای ارتقاء سطح راحتی و آسایش مصرف کننده به سمعک ها می تواند از دیگر علل این مهم باشد.

 

نسل جدید سمعک ها

ویژگی های سمعک هوشمند

فرض کنید در خیابانی با دوست خود مشغول گپ و قدم زدن هستید و شما سمعکی از نوع هوشمند را زده اید. حال سمعک شما صدای رفت و آمد خودروها، صحبت آدم های اطراف شما، پاهای کسانی که ازکنار شما رد می شوند وغیره را حذف می کنند و در عوض گفتار دوست شما را تقویت می کند .

همچنین میکروفن های پشت سر شما را نیز قطع می کند تا صدای صحبت دوست خود را واضح تر متوجه شوید . سمعک تمام این کارهارا به طور خودکار انجام می دهد و تمام این ویژگی های سمعک هوشمند باعث ایجاد آرامش در شما، زمان گفت گو و تعامل با دیگران می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: