instagram اینستاگرام
021 2264 8270

قالب ضد صوت و ضد آب

محافظ های شنوایی : قالب ضد صوت و ضد آب

همراه با صنعتی شدن زندگی و افزایش تعداد کارخانه ها، آسیب های شنوایی ناشی از سرو صدای بلند و آسیب زننده هم رشد پیدا کرده است. زندگی در شهرهای شلوغ و پر از اصوات بلند و استرس زا، تاثیرات منفی بر مسائل روانی افراد خواهد گذاشت مسائلی از جمله خشم و عصبانیت و …. در کنار این صدمات، در معرض بودن نویز و سرو صدای بلند به مدت طولانی باعث آسیب شنوایی می شود.  شغل هایی که در آنها افراد به مدت طولانی در معرض نویز و سروصدای بلند قرار دارند قطعا در حس شنوایی اختلال وارد خواهد کرد و برای گریز از این صدمه ها باید راهکارهای مناسبی بکار برد. از طرفی کنترل همه عوامل بیرونی ممکن است میسر نباشد لذا بهترین کار برای جلوگیری از این صدمات، استفاده از وسایل و محافظ های شنوایی است  که حین کار و فعالیت در شغل های بخصوصی باید مورد استفاده قرار گیرند. از مهمترین این وسایل قالب های ضد صوت است که به عنوان محافظ شنوایی عمل میکنند و تا حد زیادی مانع از آسیب جدی به دستگاه شنوایی می شود.

قالب ضد صوت

این نوع قالب های گوش از مواد سیلیکونی نرم و قابل انعطاف ساخته شده اند و سطح بیرونی آنها با پوشش نانو پوشانده شده است که این عامل باعث راحتی حین استفاده از آنها می شود. این قالب ها و محافظ های شنوایی قابل شستشو بوده و دارای خاصیت ضد حساسیت می باشند. بر اساس نوع شغل و نوع صدایی که افراد با انها روبرو هستن از فیلترهای مخصوصی برای حذف صدای بلند استفاده می شود . در کنار این خصوصیت های فیزیکی، این قالب ها باعث می شوند که فرکانس های گفتاری تا حد زیادی بدون تغییر عبور کنند تا ارتباط کلامی بین این افراد و افراد دیگر حفظ شوند و فرکانس های بالا و پایین دچار کاهش انرژی و عبوردهی شوند. این قالب ها را پس از قالبگری اولیه از گوش درست میکنند دستگیره بزرگ گرفتن و جایگذاری آن را آسان میکند.

قالب ضد آب

افرادی که دچار پارگی پرده تمپان هستند باید مراقب های ویژه ای برای عدم ورود آب به داخل گوش میانی انجام دهند، چرا که ورود آب ممکن است آلوده به میکروب های مختلف باشد و این عامل باعث عفونت های مزمن گوش میانی شوند. لذا به این افراد توصیه می شود حین استحمام یا استخر از قالب های ضد آب استفاده کنند. گروه دومی که بهتر است از قالب ضد آب استفاده کنند شناگرها می باشند. شنا یک ورزش مفرح بخش است که باعث نشاط روحی و جسمی افراد می شوند اما وقتی افراد طولانی مدت در معرض آب قرار گیرند گوش خارجی آنها نسبت برخور میکروب های موجود در آب استخر دچار کاهش مقاومت می شوند و لذا میکروب ها به صورت راحتر می توانند در مجرای افراد شناگر رشد و تکثیر یابند و این رشد میکروب ها همراه با عفونت و درد شدید در ناحیه گوش خارجی خواهند بود.

مزایای محافظ های ضد صوت و ضد آب به طور خلاصه شامل موارد زیر است :

قالب هر کس متناسب با آناتومی گوش فرد ساخته می شود و کاملا فیت می باشند

قالب ها از مواد سیلیکونی ضد حساسیت ساخته شده اند

همه قالب ها دارای پوشش نانو می باشند

جنس قالب ها نرم منعطف بوده و به راحتی میتوان استفاده کرد

دستگیره بزرگ برای داخل و خارج کردن قالب به صورت راحت

دارای بند نگهدارند جهت اتصال به قالب ها جهت جلوگیری از گم شدن

قابل ارائه در سایزهای مختلف با توجه به مکتن قرار گیری در کانال گوش

 

قیمت قالب ضد صوت و ضد آب

قیمت قالب های های ضد صوت و ضدآب خوشبختانه زیاد نیستند و با خرید آنها می توان از مزایای این قالب های استفاده کرد. به طور میانگین و حدودی قیمت قالب های ضدآب جنس سیلیکونی حدود ۲۰۰ هزار تومان می باشد. قیمت قالب های ضدصوت با توجه به استفاده از فیلتر و یا عدم استفاده از فیلتر در ساخت آنها،  هزینه ساخت هر عدد قالب بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برآورد می شود.

 

 

خدمات کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر:

کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر، تحت مدیریت مستقیم جناب آقای دکتر ایوب ولدبیگی متخصص شنوایی، تعادل و تجویز سمعک، یکی از بهترین مراکز شنوایی شناسی و تجویز سمعک در شمال تهران می باشد. خدماتی که در این مرکز برای افرادی که سمعک دریافت می کنند به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

 • گارانتی بین المللی بی قید و شرط سمعک ها به مدت (۲ سال)
 • خدمات تنظیم پس از فروش سمعک ها  به مدت (۵ سال)
 • تنظیم رایگان تمام سمعک های تجویزی  به مدت (۵ سال)
 • خدمات پس از فروش تمام سمعک ها به مدت (۸ سال)
 • ارزیابی پایه و تخصصی شنوایی برای  تجویز سمعک 
 • امکان استفاده ۱۰ روزه از سمعک به صورت آزمایشی 
 • مشاوره تخصصی سمعک برای انواع کم شنوایی ها 
 • ارائه باتری تمام سمعک های تجویزی به مدت ۲ سال 
 • ارائه یک عدد تستر باتری برای سمعک های تجویزی 
 • ارائه مدارک لازم برای بیمه همه سمعک های تجویزی 
 • ضمانت بهترین کیفیت صدا با استفاده از بهترین سمعک 
 • همکاری با تمامی بیمه هایی که تعرفه خرید سمعک دارند 
 • بهترین و عادلانه ترین قیمت سمعک موجود در بازار 
 • مشاوره و همکاری با پزشک گوش و حلق و بینی برای تایید بیمه 
 • امکان اقساطی کردن هزینه سمعک با توجه به شرایط افراد 
 • امکان تهیه برخی سمعک ها در همان روز مراجعه 
 • امکان تجویز سمعک در منزل برای شهروندان تهرانی
 •  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *