instagram اینستاگرام
021 2264 8270

سمعک فوناک در انواع گوناگون با بهترین لیست قیمت

سمعک فوناک

شرکت سمعک فوناک با بیش از ۷۰ سال سابقه، در سال ۱۹۴۷ میلادی در کشور سوئیس (Switzerland) تاسیس گردید. رسالت این شرکت، ارائه راهکارهای مناسب برای افراد کم شنوا، برای تغییر سبک زندگی آنها است.  این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا نمایندگی فعال دارد. همزمان با ارائه نسل سوم سمعک های دیجیتال، شعار خود را به نام “life is on” یعنی  “زندگی جاریست”  تغییر داد. این شعار نشانی از اهمیت سازندگان این سمعک برای کیفیت زندگی افراد استفاده کننده از سمعک است.

نماینده رسمی این کمپانی در ایران شرکت ندا سمعک آشنا است که بیش از پانزده سال به صورت فعال در ارتباط با فروش این محصولات فعالیت دارد. این کمپانی در زمینه Binaural Voice Stream Technology یعنی استفاده از تکنولوژی دو گوشی برای وضوح بیشتر گفتار سرآمد است. این تکنولوژی باعث گفتار بهتر در شرایط باد، و همچنین گفتار ۳۶۰ درجه میشود. با وجود این تکنولوژی آگاهی از وجود صدا در تمام محیط با تمرکز بر اصوات گفتاری  فراهم می­ شود.

قیمت سمعک فوناک

سیستم های پردازشی در سمعک فوناک

دنیای دیجیتال، دنیا وسیعی است که هرروز جنبه های گوناگونی از زندگی ما را دچار تغییر میکند. سال هاست که استفاده از پردازش دیجیتال اصوات، جزء استاندارد سمعک ها نیز شده است. بی شک یکی از زمینه های که متاثر از این پیشرفت شده، سمعک است. استفاده از سمعک در بین بسیاری از افراد کم شنوا حتی با وجود نیاز مبرم به آن، به سختی صورت میپذیرد. شاید یکی از دلایل این عدم تمایل اندازه سمعک باشد. لذا چنانچه اگر سمعک های به حدی کوچک باشند که بدون دیده شدن قابل استفاده بودند، بیشتر افراد کم شنوا از این وسیله استفاده بیشتری میکردند.

کوچک تر شدن سمعک ها دقیقا یکی از مصادیق این پیشرفت فناوری است. این پیشرفت باعث شده چیپ یا هسته اصلی سمعک کوچکتر ساخته شود و لذا اندازه واقعی سمعک هم کوچک شده و این امکان را فراهم می سازد که سمعک ها را  به صورت کاملا نامرئی ساخته شوند. شرکت سمعک فوناک هم که یکی از تولیدکنندگان بزرگ سمعک در دنیاست از قدیم تا کنون پیشرفت های زیادی در زمینه افزایش تکنولوژی سمعک داشته است.

Phonak Quest

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال اخیر یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت فوناک رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest است. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای  بر روی پردازش دوگوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود.

Venture

دو سال بعد، در سال ۲۰۱۵ این شرکت سویسی نسل قبلی پردازش گرهای سمعک خود را ارتقاء بخشید. این سیستم پردازشی که venture نام دارد بسیار  قوی تر از نسل قبلی است. افزایش سرعت پردازش یکی از ارکان اصلی این تحول است. با این سیستم پردازشی، برنامه های اتوماتیک سمعک برای انطباق و سازگاری با محیط به صورت چشمگیری عملکرد بهتری نشان می دهند. از دیگر تغییراتی این تکنولوژی، کاهش مصرف انرژی و طولانی تر شدن عمر باتری هاست.

Belong

اخرین و جدیدترین، تکنولوژی که در سمعک نامرئی فوناک ایجاد شده است Belong نام دارد. در این سیستم پردازشی، علاوه بر اینکه تمام قابلیت های سیستم های پردازشی قبلی را داراست، باعث تولید سمعک های قابل شارژ شده است. در این سمعک های قابل شارژ، با استفاده از باتری های لیتیومی پتانسیل تعداد دفعات زیاد شارژ شدن بدون خرابی را دارا هستند. یکی دیگر از ویژگی های که در این فناوری اضافه شده است Autosense OS است. این فناوری باعث شده است که تغییر و کنترل بین برنامه های مختلف با سرعت بالایی انجام گیرد که در نتیجه این عمل کیفیت و کارایی سمعک در سطح عالی قرار می گیرد. با توجه به سطوح قیمتی و کیفیتی محصولاتی که از این سیستم پردازشی استفاده می کنند، چهار رده برای این منظور در نظر گرفته شده است که شامل (۳۰-۵۰-۹۰-۷۰) می باشند.

از مهمترین ویژگی های این سیستم پردازشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- Rechargeable    :  باتری های قابل شارژ

۲- Autosense Os     : افزایش تطبیق برنامه های سمعک

۳- SoundRecover2  : افزایش وضوح در فرکانس های بالا

۴- Symmetrical Gain: افزایش راحتی بیشتر حین استفاده

سیستم پردازشی در سمعک فوناک

آشنایی با انواع مختلف برندهای سمعک: سمعک زیمنس

سمعک شارژی فوناک

استفاده از سمعک بدون نیاز به باتری، یکی از ایده آل ترین حالت هایی است که در مورد سمعک ها میشود تصور کرد. با کمک پیشرفت علم و تکنولوژی، این تئوری به واقعیت تبدیل شده است. در حال حاضر سمعک های قابل شارژی از برندهای معتبر دنیا وجود دارد که به صورت انبوه تولید شده اند و در اختیار عموم قرار گرفته اند.

شرکت سمعک فوناک هم مجهز به این تکنولوژی است و سمعک های شارژی دارد. در فوناک این سمعک های شارژی در نسل پردازشی Belong موجود است. این سمعک ها از باتری های لیتیومی استفاده می کنند. از مهمترین ویژگی های این باتری ها و سمعک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت شارژ سریع (در ۳ ساعت کامل شارژ می شوند)
 • استفاده ۲۴ ساعت پس از هر بار شارژ شدن
 • عدم خرابی حتی به دفعات بالای شارژ شدن
 • افزایش ۴۰ درصدی توان باتری نسبت به باتری های مرسوم
 • قابلیت استفاده ۳ ساعت پس از نیم ساعت شارژ در صورت اضطرار

سمعک های شارژی فوناک در دو مدل قابل عرضه می باشند: ۱- Audeo B 2- Bolero B

همچنین، شارژر این سمعک ها در دو شکل موجود می باشند:

 1.  Phonak Mini Charger : کوچک، ظریف و حمل اسان
 2. Phonak Charger Case: شارژر، محافظ سمعک ، تمیزکننده سمعک، رطوبت گیر

انواع سمعک فوناک

Phonak Audeo B

نسل سمعک های رسیور در کانال یا به اصطلاح شنوایی شناسی، سمعک های RIC در شرکت فوناک، Audeo B نام دارد. انواعی از سمعک های RIC فوناک موجود می باشند. نکته: سمعک های شارژی در فوناک با حرف “R” شناسایی می شوند. سمعک های RIC فوناک و قابل شارژ فقط در مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشند.

انواع سمعک فوناک

یکی از پیشرفت های اخیر در سمعک ها ارتباط مستقیم سمعک با وسایلی مانند تلفن همراه، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار است. در شرکت فوناک تنها سمعکی که به صورت مستقیم با موبایل ارتباط برقرار می کند  Audeo B-Direct نام دارد.

 Phonak Bolero B

با توجه به اشکال مختلف سمعک ها، در هر برندی اسامی متفاوتی به انها اطلاق می شود. سمعک های پشت گوشی شرکت سمعک فوناک Bolero B نام دارند. با توجه به قدرت این سمعک ها برای پوشش انواع کم شنوای ها، چهار نوع سمعک پشت گوشی در این مدل وجود دارد. این چهار مدل عبارتند از:

 1. Bolero B_M
 2. Bolero B_P
 3. Bolero B_SP
 4. Bolero B_PR

از بین این سمعک های پشت گوشی، همانطوری که ذکر گردید، تنها در مدل PR ، سمعک شارژی بوده و در سطح کیفی و قیمتی مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشد.

قیمت سمعک phonak

تمامی سمعک های این گروه، کاملا ضد اب و رطوبت می باشند. این سمعک ها دارای IP68 می باشند. توانایی تحمل فشار آب به مدت یک ساعت و در عمق یک متری برای این سمعک ها وجود دارد.

Phonak Virto B

سمعک های داخل گوشی فوناک، دارای قدرت متفاوت و در انواع مختلفی قابل عرضه می باشند. در فوناک به سمعک های داخل گوشی Virto B نام دارند. کوچکترین سمعک داخل گوشی در بین تمام انواع سمعک های فوناک، Virto B-Titanium نام دارد. انتخاب این اسم به خاطر استفاده از جنس پوسته سمعک از تیتانیوم است. این ماده کاربردهای زیادی در پزشکی، خودروسازی و … دارد.

قیمت انواع سمعک فوناک

از مهمترین ویژگی های تیتانیوم استفاده شده در سمعک فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالا و وزن پایین
 • مقاومت بسیار بالا (۱۵ برابر پوسته های سمعک معمولی)
 • ضخامت نصف پوسته سمعک های مرسوم
 • ظریف و کوچکتر شدن سمعک های ساخته شده با تیتانیوم
 • کاهش ۲۶ % سایز سمعک های IIC نسبت به مرسوم

سمعک فوناک داخل گوشی دارای امکانات “کالیبراسیون بیو متریک” هستند به این معنی که باعث می شود که ویژگی های رزوناسی و آناتومی گوش استفاده کننده از سمعک را اندازه گیری و تحلیل کند. در این فناوری با استفاده از اندازه گیری و محاسبه بیش از ۱۶۰۰ نقطه بیومتریک گوش فرد، کالیبراسیون هر سمعک را متناسب با گوش فرد محاسبه کرده و آن را در خروجی نهایی سمعک لحاظ می کند. ماحصل چنین فناوری، افزایش ۲ دسی بل در قدرت جهت داری میکرون سمعک ها در شرایط نویزی و محیط شنیداری نامناسب می شود.

Phonak Naida B

اکثر کمپانی های تولید کننده سمعک، طیف وسیعی از سمعک ها برای انواع کم شنوایی ها تولید می کنند. یکی از مدل سمعک های که در افراد دارای کم شنوایی زیاد بسیار کاربردی است سمعک های سوپر پاور است. شرکت سمعک فوناک در بین سایر رقبا، در تولید این سمعک ها بسیار قوی بوده به نحوی که، یکی از شناخته شده ترین سمعک های سوپر پاور دنیا، سمعکNaida  است. در حال حاضر این سمعک با استفاده از آخرین تکنولوژی فوناک (Belong)، با قدرت عالی و پردازش سریع در نسل پنجم خود قابل عرضه می باشد.

لیست قیمت سمعک فوناک

از مهمترین ویژگی های این نوع سمعک فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Adaptive Phonak Digital Contrast:   فرمول جدید فوناک برای درک بهتر گفتار
 • Binaural Voice Stream Technology: استفاده از مزایای دو گوشی برای راحتی بیشتر
 • SoundRecover2: استفاده از مدار پردازش تطبیقی در فرکانس های بالاتر برای وضوح بهتر
 • داراری دو مدل قدرتی متفاوت SP و UP برای پوشش دادن تمام افت های شدید و عمیق
 • قابلیت سازگاری این سمعک ها با انواع لوازم جانبی و Roger

Phonak Vitus

سمعک های گروه پایه شرکت فوناک که از فناوری Belong  استفاده میکنند. این سمعک های با وجودیکه از نظر قیمتی بسیار مناسب هستند همچنین از نظر امکانات نیز در سطح خوب طبقه بندی می شوند. از ویزگی های مشترک این گروه سمعک ها می توان به حذف مدار عالی، دارا بودن میکروفون جهت دار، ضد آب و سازگاری با لوازم جانبی مانند Roger است. این گروه سمعک فوناک شامل دو گروه هستند که در ادامه هر دو را توضیح خواهیم داد.

سمعک فوناک مدل Phonak Vitus

۱- Phonak Vitus+

پلاس (+) در این گروه به معنای این است که گروه وسیع تری از سمعک ها را شامل می شود. سمعک های این گروه شامل یک مدل سمعک پشت گوشی RIC ، و سه مدل سمعک پشت گوشی و سه مدل داخل گوشی است. از مهمترین ویژگی این گروه مجهز بودن به فناوری Sound Recover است که باعث درک فرکانس های بالای دخیل در درک گفتار می شود. همه سمعک های این گروه دارای ۶ کانال تنظیمی برای فیتینگ سمعک هستند.

۲-Phonak Vitus

این گروه از سمعک های پایه فوناک، دارای ۴ کانال تنظیمی هستند. این سمعک همه از نوع پشت گوشی بوده و همه انواع کم شنوایی ها را از ملایم تا عمیق را پوشش میدهند.

این گروه از سمعک های دارای نوع سوپر پاور هم هستند که برای افراد دارای کم شنوایی زیاد، قابل استفاده هستند. این سمعک ها Vitus UP و Vitus+ UP نام دارند. این سمعک ها ضد آب و رطوبت هستند و در کودکان هم میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم پردازشی Venture در سمعک فوناک

تکنولوژی به کار رفته در سمعک فوناک که از سیستم پردازشی Venture استفاده می کنند باعث افزایش سرعت و پردازش بالای اصوات شده است. استفاده از این سیستم باعث شده است که بتوان به راحتی در محیط های سخت شنیداری به راحتی شنید. از ویژگی های منحصر به فرد این تکنولوژی این است که برنامه های اتوماتیکی که متناسب با شرایط محیط عمل می کنند با استفاده از نسل جدید Autosense OS ، به بهترین وجه ممکن این کار را انجام خواهد داد. نتیجه نهایی این پردازش های درک مناسب و راحتی کاربر سمعک است. کاهش مصرف انرژی به ۳۰% نسبت به نسل ماقبل خود موید استفاده از تکنولوژی بالاتر با سرعت عمل بهتر و کارا تر این فناوری است.

سمعک های فوناکی که از فناوری Venture  استفاده میکنند در چهار سطح متفاوت قابل عرضه می باشند:

 1. Premium) 90)
 2. Advanced) 70)
 3. Standard) 50)
 4. Essential) 30)

از ویژگی های برنامه Autosense OS که در تکنولوژی Venture استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ترکیب ۷ برنامه قدیم و جدید سمعک ها
 • Speech in car : کاهش نویز ماشین
 • Speech in noise: کاهش نویز پشت سر
 • :Comfort in Noise کاهش نویز زمینه هنگام نبود سیگنال گفتاری
 • Calm situation: افزایش گفتار در محیط های ساکت
 • Comfort in Echo:کاهش فرکانس های اکو
 • Speech in load Noise: تمرکز بر گفتار با شناسایی نویز با شدت بالا
 • Music: افزایش محدوده پویایی سمعک، افزایش سرعت تراکم و بهره بیشتر باعت درک بهتر موسیقی می شود.

با توجه به اینکه اسم و نوع سمعک فوناک در تکنولوژی های مختلف سمعک ها تقریبا یکسان هستند. در ادامه به ذکر انواع سمعک های فوناکی که از تکنولوژی Venture استفاده می کنند و ویژگی های هر گروه، میپردازیم:

Bolero V

 • این سمعک ها از نوع BTE یعنی پشت گوشی می باشند
 • در سه مدل متفاوت از نظر قدرت طبقه بندی می شوند
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل قابل عرضه هستند
 • همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشارتا عمق یک متری دارند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • نسبت به نسل های قدیمی تر داری طراحی زیبا و جدیدتر هستند.

Audeo V

 • این سمعک ها همگی از نوع RIC یا رسیور در کانال می باشند
 • از نظر اندازه در چهار مدل متفاوت قابل عرضه هستند
 • قابلیت استفاده از سه نوع رسیور با قدرت های متفاوت
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • در تمام سمعک های این گروه، دکمه تغیر برنامه وجود دارد

Virto V

 • تمام این سمعک ها، از نوع داخل گوشی هستند.
 • قابل عرضه در سه مدل با اندازه های متفاوت
 • قابلیت استفاده از رسیورهای مختلف برای کم شنوایی های متفاوت
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ساخت سمعک ICC در این گروه از سمعک ها وجود دارد.

Naida V

 • سمعک های سوپر پاور با تکنولوژی Venture
 • قابل ارائه در دو مدل SP و UP
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشارتا عمق یک متری دارند

سمعک Naida فوناک

بدون شک یکی از سمعک های قدرتمندی که برای مشکل کم شنوایی های زیاد وجود دارد سمعک Naida است. شرکت فوناک با تحولی چشمگیر در ساخت این سمعک ها، کمک شایانی به افراد کم شنوا کرده است. استفاده از آخرین نسل تکنولوژی های خود مانند Belong و Venture در ساخت این سمعک ها موید این مطلب است. قابل ذکر است استفاده از پسوندB  وV  به ترتیب به معنی استفاده از پردازش Belong و Venture در این سمعک هاست.

خرید سمعک فوناک

از مهمترین ویژگی های سمعک های Naida فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از Sound Recover2 برای درک بهتر فرکانس های بالا
 • استفاده از Whistle Block برای حذف فیدبک در همه مدل ها
 • قابلیت های ارتباط بی سیم و بلوتوثی برای دریافت مستقیم صدا
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • قابل عرضه از نظر قدرتی در دو مدل SP و UP

سمعک فوناک نسل Quest

Baseo و Tao: این سمعک ها از نسل تکنولوژی Quest هستند. این سمعک ها علاوه بر داشتن قیمت مناسب از تکنولوژی و کیفیت هم در سطح قابل قبولی قرار دارند. از مهمترین ویژه گی های این سمعک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع داخل گوشی دارای ۳ کانال پردازشی است
 • در دو مدل CIC و ITC  قابل عرضه می باشند
 • امکان استفاده در کم شنوایی های مختلف
 • استفاده از رسیورهای متفاوت با قدرت های متفاوت
 • دارای مدار ضدسوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
 • قابلیت ارزیابی شنوایی از طریق سمعک
 • دارای حافظه برای ثبت اطلاعات ادیولوژیکی بیمار
 • دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل
 • نوع پشت گوشی دارای ۲ کانال پردازشی است
 • سمعک ها ی پشت گوشی در دو قدرت M و SP
 • دارای مدار ضدسوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
 • امکان ارزیابی شنوایی از طریق خود سمعک
 • دارای حافظه برای ثبت اطلاعات استفاده از سمعک
 • دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل

برند های مختلف سمعک نامریی: سمعک اینترتون

 

لوازم جانبی سمعک فوناک

در دنیای مدرن امروزی، استفاده از وسایل الکترونیکی مانند موبایل، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار یک امر کاملا بدیهی است. اما افراد ناشنوا و یا کم شنوا بواسطه کم شنوایشان قادر به استفاده راحت از این دستگاه ها نیستند. شرکت فوناک برای مرتفع کردن این مشکل از لوازمی استفاده میکند که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در بهینه شدن این ارتباط کمک شایانی میکند. در ادامه لوازم جانبی سمعک فوناک شرح داده می شود:

PilotOne II در سمعک فوناک

این وسیله، یک ریموت کنترل است که با آن می توان سمعک را از نظر شدت صدا، تغییر برنامه و …کنترل کرد. این وسیله با نسل  Belong و Venture موجود در سمعک های فوناک سازگار است.

تجویز سمعک فوناک

ComPilot II در سمعک فوناک

این وسیله برای برقرای ارتباط با سمعک و وسایلی که بلوتوث دارند به کار می رود. هر دستگاه صوتی و تصویری که قابلیت ارسال امواج خود را به صورت بلوتوث داشته باشد توسط این وسیله دریافتی می گردند. این دستگاه امواج دریافتی را به سمعک ها منتقل میکند. این وسیله علاوه بر رابط بلوتوثی به عنوان ریموت کنترل هم مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع مدل سمعک فوناک

ComPilot Air II در سمعک فوناک

این وسیله برای ارتباط بلوتوثی با سایر دستگاه ها درست شده است. تفاوت این با ComPilot II ، راحت و سبک تر بودن دستگاه و همچنین بدون نیاز به اینکه در گردن آویزان شود قابل استفاده است. از این وسیله به عنوان ریموت کنترل هم استفاده می شود.

ComPilot Air II در سمعک فوناک

RemoteMic در سمعک فوناک

این وسیله، یک میکروفون است و با استفاده از ComPilot یا  ComPilot Air، صدا را به سمعک منتقل میکنند. اساس انتقال بلوتوث است به این ترتیب که میکروفون صدای فرد را دریافت کرده و از طریق بلوتوث به دستگاه های ذکر شده منتقل می کنند و این دستگاه ها صدای دریافتی را به سمعک منتقل میکنند. این وسیله برای محیط های شلوغ برای درک گفتار واضح مناسب است.

RemoteMic در سمعک فوناک

TVLink II در سمعک فوناک

از این وسیله برای انتقال صدا از تلویزیون های غیر بلوتوث دار به سمعک استفاده می شود. با اتصال به خروجی صدای تلویزیون، باعث انتشار صدا به صورت بلوتوثی می شود. این وسیله به عنوان پایه شارژ برای ComPilot II یا Compilot Air II، هم استفاده می شود.

TVLink II در سمعک فوناک

TV Connector در سمعک فوناک

این وسیله به تلویزیون متصل می شود و صدا را به صورت مستقیم به سمعک منتقل میکند. سمعک های که توانایی ارتباط مستقیم با این وسیله دارند از نوع Audeo B-Direct می باشند.

TV Connector در سمعک فوناک

Phonak DECT II در سمعک فوناک

این وسیله یک دستگاه شبیه تلفن های معمولی است با این تفاوت که صدای را مستقیم به سمعک ها منتقل میکند. این کار باعث می شود که صدا با وضوح بالا به فرد کم شنوا برسد. این وسیله همچنین به صورت یک تقویت کننده عمل میکند و صدا را برای افراد کم شنوا بلندتر می کند. این وسیله تنها با سمعک های که قابلیت بی سیم دارند متصل می شود. پسوند  II در دستگاه های جانبی فوناک، نشان دهنده سازگاری با نسل Belong و Venture سمعک هاست.

Phonak DECT II در سمعک فوناک

Phonak Remote-control APP

Phonak Remote-control APP،  یک نرم افزار موبایلی است. برای اینکه با استفاده از موبایل بتوانید سمعک خود را کنترل کنید باید نرم افزار فوناک را روی گوشی خود نصب کنید. سپس از طریق این نرم افزار می توانید صدا سمعک، برنامه و …سمعک را تغییر دهید. در سمعک های  Audeo B Direct به صورت مستقیم این تنظیمات را می توان انجام داد اما در غیر از این سمعک ها باید از ComPilot II یا ComPilot Air II استفاده کرد.

لوازم جانبی سمعک فوناک

سیستمی بالاتر از FM به نام Roger در سمعک فوناک

هنگامیکه در یک محیط پرسروصدا و نویز قرار داریم ارتباط برقرار کردن و حفظ این این ارتباط بین دو نفر با شنوایی طبیعی هم دشوار است. افراد کم شنوا، قطعا در این محیط ها بیشتر دچار مشکل می شوند.

استفاده از بهترین سمعک های دنیا هم، در چنین محیط هایی عملکرد خوبی ندارند. اگر فاصله بین گوینده و شنوده هم افزایش یابد مشکل مضاعف می شود. استفاده از سیستم هایی که اصوات را به صورت بی سیم و مستقیم به سمعک منتقل میکنند یکی از مناسب ترین راه حل ها برای این مشکل افراد کم شنواست. از مزایای این سیستم های بی سیم این است که فاصله بین گوینده و شنوده را حذف میکند. و صدا را بدون متاثر بودن از نویز محیط مستقیما به سمعک وارد میکند.

اجزاء Roger:

در فوناک نام این سیستم بی سیم انتقال صوت، Roger  نام دارد. این دستگاه شامل یک میکروفون و گیرنده می باشد.

میکروفون: صدا را از منبع صوت دریافت میکند. و این صدا را با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز منشر می کند.

گیرنده: صدای را از میکروفون دریافت می کند و به سمعک منتقل می کند.

این سیستم ها در بسیاری از مناطق جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین کاربردهای این دستگاه، در اهداف آموزشی و کمک به دانش آموزان کم شنواست. در مدارس معمولا سروصدا زیاد است و صدای معلم به صورت صحیح به دانش آموز نمی رسد. همچنین ممکن است معلم حین درس دادن حرکت کند یا پشت به دانش آموز قرار گیرد. این مشکلات معمولا با استفاده از سیستم Roger مرتفع می شود.

از مهمترین ویژگی های این دستگاه، سازگار بودن با تمام سمعک های پشت گوشی موجود در دنیا می باشد. در افرادی که از کاشت حلزون استفاده می کنند نیز می توانند از این سیستم بهره مند شوند.

گیرنده های Roger در سمعک فوناک

همانطوری که ذکر شد این گیرنده ها مانند یک واسطه عمل میکنند . صدا دریافتی از میکروفون را به سمعک منتقل میکنند. این گیرنده ها در سمعک های فوناک به جای در باتری قرار میگیرند. با وجود چنین گیرنده های نیازی به کفشک برای اتصال با سمعک نیست.

انواع گیرنده های سیستم Roger سمعک فوناک:

 Roger X

این گیرنده یکی از عمومی ترین گیرنده های مجموعه Roger  است. این گیرنده به تمام سمعک های پشت گوشی دنیا قابلیت اتصال دارد. همچنین به برخی از انواع دستگاه های کاشت حلزون متصل می شود.

گیرنده  Roger X سمعک فوناک

۲Roger MyLink

این گیرنده با استفاده از سیستم تله کویل عملکرد دارد. به همه سمعک های که داخل یا پشت گوشی باشند و مجهز به تله کویل باشند قابلیت اتصال دارد. این سیستم باید به گردن آویخته شود.

گیرنده 2Roger MyLink سمعک فوناک

Roger Focus

این گیرنده برای افراد داری شنوایی طبیعی به کار می رود. افراد طبیعی که نیاز به نسبت سیگنال به نویزی بالاتری به واسطه شغل یا محیطشون دارند از این گیرنده استفاده میکنند. این گیرنده شبیه سمعک است و بر روی گوش افراد قرار می گیرد. از استفاده دیگر این گیرنده برای افرادی است که علی رغم شنوایی محیطی طبیعی دارای مشکل پردازش مرکزی هستند و همچنین در کم شنوایی های یکطرفه کاربرد دارد.

گیرنده Roger Focus سمعک فوناک

  انواع میکروفون های سیستم Roger  سمعک فوناک:

Roger Touchscreen Mic

یکی از جدید میکروفن های مجموعه Roger است. دستگاهی بسیار ساده و کارا است. دارای صفحه لمسی و چراغ های نشانگر ویژه برای راحتی بیشتر حین استفاده از این دستگاه است. این میکروفون کاربرد دوگانه دارد هم به صورت گردنی و هم به صورت دستی قابل استفاده است. در فعالیت های گروهی می توان آن را در مرکز قرار داد تا صدا ها را به فرد منتقل کند. (مناسب برای کودکان و اهداف آموزشی).

انواع میکروفن سمعک فوناک

 Roger inspire

این دستگاه، میکروفونی با استحکام است که بیشترین استفاده در سراسر جهان دارد. ارتباط این میکروفون و گیرنده توسط یک کلیک ساده است. ساده و راحتی کار با این دستگاه، رضایت معلمان و والدین را در بر دارد. (مناسب برای کودکان و اهداف آموزشی).

میکروفن مدل  Roger inspire در سمعک فوناک

 Roger Pen

این میکروفن، بسیار ظریف است و به صورت قلم ساخته شده است. این دستگاه با داشتن چند میکروفون قابلیت اتصال به چندین وسیله به صورت همزمان را دارست. استفاده از این وسیله باعث تسهیل ارتباط با منابع صوتی مانند تلویزیون، موبایل و … می شود. (مناسب برای همه افراد از نوجوانی تا سالمندی).

 میکروفن Roger Pen در سمعک فوناک

سایر وسایل جانبی سمعک فوناک

۱- گیرنده های نگهدارنده سمعک های فوناک: این گیرنده ها مخصوص کودکان و یا افرادی است که توان نگه داشتن و حفاظت آگاهانه از سمعک را ندارند. به دو صورت قابل عرضه می باشند.الف- برای تمام انواع سمعک های پشت گوشی ب- مخصوص سمعک های Naida

۲- مینی هوک و قفل در باتری: در شرکت فوناک هوک کوچک مخصوص گوش های کوچک نوزادان و کودکان وجود دارد. همچنین سیستم قفل در باتری برای استفاده در سمعک کودکانی که احتمال خوردن باتری دارند وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *