سمعک فوناک با بهترین قیمت و ۱۰ روز تست رایگان

شرکت سمعک فوناک با بیش از ۷۰ سال سابقه، در سال ۱۹۴۷ میلادی در کشور سوئیس (Switzerland) تاسیس گردید. رسالت این شرکت، ارائه راهکارهای مناسب برای افراد کم شنوا، برای تغییر سبک زندگی آنها است.  این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا نمایندگی سمعک فعال دارد. همزمان با ارائه نسل سوم سمعک های دیجیتال، شعار خود را به نام “life is on” یعنی  “زندگی جاریست”  تغییر داد. این شعار نشانی از اهمیت سازندگان این سمعک برای کیفیت زندگی افراد استفاده کننده از سمعک است.
نماینده رسمی پخش کننده سمعک های این کمپانی در ایران شرکت ندا سمعک آشنا است که بیش از پانزده سال به صورت فعال در ارتباط با فروش این محصولات فعالیت دارد. کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر یکی از نمایندگی های فروش سمعک در تهران است که آخرین سمعک های تولید شده در این کمپانی را عرضه می کند.

در ابتدا برای آشنایی بهتر، مختصری از مشخصات کلی محصولات کمپانی سمعک فوناک بیان می شود سپس توضیح جامع هر کدام از محصولات ذکر می گردد. به جهت گستردگی طیف سمعک ها در بازار ایران و آگاهی از بهترین انتخاب سمعک متناسب با کم شنوایی ها، توصیه می شود علی رغم کسب اطلاعات در این زمینه، برای خرید و تجویز سمعک حتما با مشاوره ادیولوژیست، اقدام به تهیه آن نمایید چرا خرید سمعک اشتباه علاوه بر برطرف نکردن مشکل شنوایی، موجب اتلاف وقت و هزینه می گردد.

مشاوره رایگان از ۹ صبح تا ۹ شب

با ما تماس بگیرید

سمعک فوناک

مشخصات کلی سمعک فوناک

شرکت سمعک فوناک که یکی از تولیدکنندگان بزرگ سمعک در دنیاست از قدیم تا کنون پیشرفت های زیادی در زمینه افزایش تکنولوژی سمعک داشته است. به طور کلی سمعک های فوناک سوئیس، بر اساس تکنولوژی ساخت به چهار نسل طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

 1. نسل فوناک مارول   (Phonak Marvel)  محصول سال ۲۰۱۹ (جدیدترین)
 2. نسل فوناک بیلانگ  (Phonak Belong) محصول سال  ۲۰۱۷
 3. نسل فوناک ونچر   (Phonak Venture)  محصول سال ۲۰۱۶
 4. نسل فوناک کوئست (Phonak Quest)  محصول سال ۲۰۱۴

انواع سمعک فوناک بر اساس شکل ظاهر به سه گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • سمعک داخل گوشی که ویرچو نام دارند (Virto)
 • سمعک پشت گوشی معمولی که بالرو نام دارند (Bolero)
 • سمعک پشت گوشی مدل ریک که اودئو نام دارند (Audeo)

قیمت سمعک فوناک به چهار سطح قیمتی تقسیم می شوند که عبارتند از :

 • سطح ۹۰ (عالی)
 • سطح ۷۰ (پیشرفته)
 • سطح ۵۰ (استاندارد)
 • سطح ۳۰ (پایه)

در مدل های سمعک فوناک چنانچه حرف “R” ذکر شود یعنی این سمعک به صورت قابل شارژ می باشد و چنانچه در مشخصات اسمی سمعک از حرف “T” استفاده شود یعنی این سمعک مجهز به قطعه تله کویل است. تله کویل یک قطعه کوچکی است که داخل سمعک جایگذاری می شود و باعث می شود صدای تلفن از طریق مدار مغناطیسی که تله کویل ایجاد می کند در سمعک واضحتر و بلندتر شنیده شود. این کمپانی در زمینه Binaural Voice Stream Technology یعنی استفاده از تکنولوژی دو گوشی برای وضوح بیشتر گفتار سرآمد است. این تکنولوژی باعث گفتار بهتر در شرایط باد، و همچنین گفتار ۳۶۰ درجه می شود. با وجود این تکنولوژی آگاهی از وجود صدا در تمام محیط با تمرکز بر اصوات گفتاری  فراهم می­ شود.

دنیای دیجیتال، دنیا وسیعی است که هر روز جنبه های گوناگونی از زندگی ما را دچار تغییر می کند. سال هاست که استفاده از پردازش دیجیتال اصوات، جزء استاندارد سمعک ها نیز شده است.بی شک یکی از زمینه های که متاثر از این پیشرفت شده، سمعک است. استفاده از سمعک در بین بسیاری از افراد کم شنوا حتی با وجود نیاز مبرم به آن، به سختی صورت می پذیرد. شاید یکی از دلایل این عدم تمایل اندازه سمعک باشد. لذا چنانچه اگر سمعک های به حدی کوچک باشند که بدون دیده شدن قابل استفاده بودند، بیشتر افراد کم شنوا از این وسیله استفاده بیشتری می کردند. کوچک تر شدن سمعک ها دقیقا یکی از مصادیق این پیشرفت فناوری است. این پیشرفت باعث شده چیپ یا هسته اصلی سمعک کوچکتر ساخته شود و لذا اندازه واقعی سمعک هم کوچک شده و این امکان را فراهم می سازد که سمعک ها را  به صورت کاملا نامرئی ساخته شوند.

توضیحاتی که در ادامه این مقاله آمده است:

 • سمعک  فوناک نسل مارول (Marvel)

 • سمعک  فوناک نسل بیلانگ (Belong)

 • سمعک فوناک نسل ونچر (Venture)

 • سمعک فوناک نسل کوئست (Quest)

قیمت سمعک فوناک
 • سمعک شارژی فوناک (Rechargeable)

 • سمعک نایدا و سایر سمعک های فوناک (Naida)

 • لوازم جانبی سمعک فوناک (Accessories)

 • سیستم راجر  در سمعک فوناک (Roger)

سمعک فوناک نسل مارول

سمعک های Marvel، جدیدترین نسل سمعک فوناک می باشند. این سمعک ها محصول سال ۲۰۱۹ می باشند. سمعک ها با پلت فرم مارول یعنی آخرین دست آوردهای کمپانی بزرگ سوئیسی کار می کنند. از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک، وایرلس بودن واقعی آنهاست. در واقع با تمام وسایل صوتی که مجهز به بلوتوث باشند ارتباط بی سیم، مستقیم و بی نقصی را ایجاد خواهند کرد. به همه انواع موبایل های بلوتوث دار شامل اندرویدی و آیفون متصل می شوند به همین دلیل اسم “Made for all” هم به آنها داده شده است یعنی قابلیت اتصال به همه انواع دستگاه های بلوتوث دار را دارند.
این سمعک ها با بهره بری از نسل تکنولوژی بر پایه Autosense OS یعنی با استفاده از هوش مصنوعی برای ترکیب اطلاعات مختلف صوتی و تصمیم برای حذف صداهای نویز مزاحم و تقویت صداهای گفتاری پایه ریزی شده است.

همه سمعک های این رده به صورت ریک هستند و نوع پشت گوشی اینها در آینده ای نزدیک به مرحله تولید خواهند رسید. سمعک ها همانطور که پیشتر ذکر شد در چهار رده قیمتی ۳۰، ۵۰، ۷۰ و ۹۰ موجود می باشند. این سمعک ها ۵ مدل مختلف دارند که به صورت شارژی و  یا استفاده از باطری سمعک قابل عرضه می باشند که عبارتند از:

 • Audeo M- 312
 • Audeo M-312 T
 • Audeo M-13 T
 • Audeo M -RT
 • Audeo M-R
خرید سمعک فوناک

آشنایی با انواع مختلف برندهای سمعک: سمعک زیمنس

سمعک فوناک نسل بیلانگ

یکی از تکنولوژی هایی که در سمعک نامرئی و سایر سمعک های فوناک وجود دارد Belong نام دارد. در این سیستم پردازشی، علاوه بر اینکه تمام قابلیت های سیستم های پردازشی قبلی را داراست، باعث تولید سمعک های قابل شارژ شده است. در این سمعک های قابل شارژ، با استفاده از باتری های لیتیومی پتانسیل تعداد دفعات زیاد شارژ شدن بدون خرابی را دارا هستند.  از دیگر ویژگی های که در این فناوری اضافه شده است Autosense OS است. این فناوری باعث شده است که تغییر و کنترل بین برنامه های مختلف با سرعت بالایی انجام گیرد که در نتیجه این عمل کیفیت و کارایی سمعک فوناک در سطح عالی قرار می گیرد. با توجه به سطوح قیمتی و کیفیتی محصولاتی که از این سیستم پردازشی استفاده می کنند، چهار رده برای این منظور در نظر گرفته شده است که شامل (۳۰-۵۰-۹۰-۷۰) می باشند.

مهمترین ویژگی های این سیستم پردازشی

 1. Rechargeable:      باتری های قابل شارژ
 2.  Auto sense Os:      افزایش تطبیق برنامه های سمعک
 3. Sound Recover 2:   افزایش وضوح در فرکانس های بالا
 4. Symmetrical Gain:  افزایش راحتی بیشتر حین استفاده

در ادامه انواع سمعک های قابل عرضه در این سطح تکنولوژی مورد بررسی قرار می گیرند، این سمعک ها عبارتند از:

 • سمعک پشت گوشی مدل ریک به نام     Audeo B
 • سمعک پشت گوشی استاندارد به نام    Bolero B
 • سمعک داخل گوشی نامرئی به نام          Virto B
انواع سمعک فوناک

سمعک Phonak Audeo B

نسل سمعک های رسیور در کانال یا به اصطلاح شنوایی شناسی، سمعک های RIC در شرکت سمعک فوناک ، Audeo  نام دارد. انواعی از سمعک های RIC فوناک موجود می باشند. همان طور که قبلا ذکر گردید سمعک های شارژی در فوناک با حرف “R” شناسایی می شوند. سمعک های RIC فوناک و قابل شارژ فقط در مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشند.یکی از پیشرفت های اخیر در سمعک ها ارتباط مستقیم سمعک با وسایلی مانند تلفن همراه، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار است. این سمعک به صورت مستقیم با موبایل ارتباط برقرار می کند که در رده بیلانگ  Audeo B-Direct نام دارد.

سمعک Phonak Bolero B

با توجه به اشکال مختلف سمعک ها، در هر برندی اسامی متفاوتی به آنها اطلاق می شود. سمعک های پشت گوشی شرکت سمعک فوناک Bolero نام دارند و با توجه به تکنولوژی نامگذاری می شوند. به این ترتیب Bolero B یعنی سمعک پشت گوشی استاندارد که از نسل تکنولوژِی  بیلانگ استفاده می کند. با توجه به قدرت این سمعک ها برای پوشش انواع کم شنوایی ها، چهار نوع سمعک پشت گوشی در این مدل وجود دارد. این چهار مدل عبارتند از:

 1. Bolero B_M
 2. Bolero B_P
 3. Bolero B_SP
 4. Bolero B_PR

از بین این سمعک های پشت گوشی، همانطوری که ذکر گردید، تنها در مدل PR ، سمعک شارژی بوده و در سطح کیفی و قیمتی مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشد. همچنین برای کسب اطلاع از قیمت سمعک ارزان می توانید به دیگر مقالات سایت تهران صفیر مراجعه نمایید.

قیمت سمعک phonak

تمامی سمعک های این گروه، کاملا ضد آب و رطوبت می باشند. این سمعک ها دارای IP 68 می باشند. توانایی تحمل فشار آب به مدت یک ساعت و در عمق یک متری برای این سمعک ها وجود دارد.

سمعک Phonak Virto B

سمعک های داخل گوشی فوناک، دارای قدرت متفاوت و در انواع مختلفی قابل عرضه می باشند. در فوناک به سمعک های داخل گوشی Virto نام دارند. کوچکترین سمعک داخل گوشی در بین تمام انواع سمعک های فوناک، Virto B-Titanium نام دارد. انتخاب این اسم به خاطر استفاده از جنس پوسته سمعک از تیتانیوم است. این ماده کاربردهای زیادی در پزشکی، خودروسازی و … دارد.

از مهمترین ویژگی های تیتانیوم استفاده شده در سمعک فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالا و وزن پایین
 • مقاومت بسیار بالا (۱۵ برابر پوسته های سمعک معمولی)
 • ضخامت نصف پوسته سمعک های مرسوم
 • ظریف و کوچکتر شدن سمعک های ساخته شده با تیتانیوم
 • کاهش ۲۶ % سایز سمعک های IIC نسبت به مرسوم

سمعک فوناک داخل گوشی دارای امکانات “کالیبراسیون بیو متریک” هستند به این معنی که باعث می شود که ویژگی های رزوناسی و آناتومی گوش استفاده کننده از سمعک را اندازه گیری و تحلیل کند. در این فناوری با استفاده از اندازه گیری و محاسبه بیش از ۱۶۰۰ نقطه بیومتریک گوش فرد، کالیبراسیون هر سمعک را متناسب با گوش فرد محاسبه کرده و آن را در خروجی نهایی سمعک لحاظ می کند. ماحصل چنین فناوری، افزایش ۲ دسی بل در قدرت جهت داری میکرون سمعک ها در شرایط نویزی و محیط شنیداری نامناسب می شود.

قیمت انواع سمعک فوناک

برای کسب اطلاع از قیمت سمعک انواع برندها می توانید به این مقاله در سایت تهران صفیر رجوع کنید.

انواع سمعک فوناک نسل ونچر

در سال ۲۰۱۵ این شرکت سویسی نسل قبلی پردازش گرهای سمعک خود را ارتقاء بخشید. این سیستم پردازشی که venture نام دارد بسیار  قوی تر از نسل قبلی است. افزایش سرعت پردازش یکی از ارکان اصلی این تحول است. با این سیستم پردازشی، برنامه های اتوماتیک سمعک برای انطباق و سازگاری با محیط به صورت چشمگیری عملکرد بهتری نشان می دهند. از دیگر تغییراتی این تکنولوژی، کاهش مصرف انرژی و طولانی تر شدن عمر باتری هاست.
تکنولوژی به کار رفته در سمعک فوناک که از سیستم پردازشی Venture استفاده می کنند باعث افزایش سرعت و پردازش بالای اصوات شده است. استفاده از این سیستم باعث شده است که بتوان به راحتی در محیط های سخت شنیداری به راحتی شنید. از ویژگی های منحصر به فرد این تکنولوژی این است که برنامه های اتوماتیکی که متناسب با شرایط محیط عمل می کنند با استفاده از نسل جدید Autosense OS، به بهترین وجه ممکن این کار را انجام خواهد داد. نتیجه نهایی این پردازش های درک مناسب و راحتی کاربرد سمعک برای افراد کم شنوا است. کاهش مصرف انرژی به ۳۰% نسبت به نسل ماقبل خود موید استفاده از تکنولوژی بالاتر با سرعت عمل بهتر و کارا تر این فناوری است.

سمعک های فوناکی که از فناوری Venture  استفاده میکنند در چهار سطح متفاوت قابل عرضه می باشند:

 1. Premium) 90)
 2. Advanced) 70)
 3. Standard) 50)
 4. Essential) 30)

از ویژگی های برنامه Autosense OS که در تکنولوژی Venture استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ترکیب ۷ برنامه قدیم و جدید سمعک ها

 • Speech in car : کاهش نویز ماشین

 • Speech in noise: کاهش نویز پشت سر

 • :Comfort in Noise کاهش نویز زمینه هنگام نبود سیگنال گفتاری

 • Calm situation: افزایش گفتار در محیط های ساکت

 • Comfort in Echo:کاهش فرکانس های اکو

 • Speech in load Noise: تمرکز بر گفتار با شناسایی نویز با شدت بالا

 • Music: افزایش محدوده پویایی سمعک، افزایش سرعت تراکم و بهره بیشتر باعت درک بهتر موسیقی می شود.

با توجه به اینکه اسم و نوع سمعک فوناک در تکنولوژی های مختلف سمعک ها تقریبا یکسان هستند. در ادامه به ذکر انواع سمعک های فوناکی که از تکنولوژی Venture استفاده می کنند و ویژگی های هر گروه، میپردازیم:

Bolero V

 • این سمعک ها از نوع BTE یعنی پشت گوشی می باشند
 • در سه مدل متفاوت از نظر قدرت طبقه بندی می شوند
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل قابل عرضه هستند
 • همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشارتا عمق یک متری دارند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • نسبت به نسل های قدیمی تر داری طراحی زیبا و جدیدتر هستند.

Audeo V

 • این مدل های سمعک فوناک همگی از نوع RIC یا رسیور در کانال می باشند
 • از نظر اندازه در چهار مدل متفاوت قابل عرضه هستند
 • قابلیت استفاده از سه نوع رسیور با قدرت های متفاوت
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • در تمام سمعک های این گروه، دکمه تغیر برنامه وجود دارد

Virto V

 • تمام این سمعک ها، از نوع داخل گوشی هستند.
 • قابل عرضه در سه مدل با اندازه های متفاوت
 • قابلیت استفاده از رسیورهای مختلف برای کم شنوایی های متفاوت
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ساخت سمعک ICC در این گروه از سمعک فوناک وجود دارد.

انواع سمعک فوناک نسل کوئست

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال گذشته یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت سمعک فوناک رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest بود. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای  بر روی پردازش دوگوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود.

Baseo و Tao

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال گذشته یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت سمعک فوناک رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest بود. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای  بر روی پردازش دوگوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود.

 • نوع داخل گوشی دارای ۳ کانال پردازشی است
 • در دو مدل CIC و ITC  قابل عرضه می باشند
 • امکان استفاده در کم شنوایی های مختلف
 • استفاده از رسیورهای متفاوت با قدرت های متفاوت
 • دارای مدار ضدسوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
 • قابلیت ارزیابی شنوایی از طریق سمعک
 • دارای حافظه برای ثبت اطلاعات ادیولوژیکی بیمار
 • دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل
 • نوع پشت گوشی دارای ۲ کانال پردازشی است
 • سمعک فوناک پشت گوشی در دو قدرت M و SP
 • دارای مدار ضدسوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
 • امکان ارزیابی شنوایی از طریق خود سمعک
 • دارای حافظه برای ثبت اطلاعات استفاده از سمعک
 • دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل
سیستم پردازشی در سمعک فوناک

آشنایی بیشتر با سمعک اینترتون

سمعک شارژی فوناک

استفاده از سمعک بدون نیاز به باتری، یکی از ایده آل ترین حالت هایی است که در مورد سمعک ها میشود تصور کرد. با کمک پیشرفت علم و تکنولوژی، این تئوری به واقعیت تبدیل شده است. در حال حاضر سمعک های قابل شارژی از برندهای معتبر دنیا وجود دارد که به صورت انبوه تولید شده اند و در اختیار عموم قرار گرفته اند. شرکت سمعک فوناک هم مجهز به این تکنولوژی است و سمعک های شارژی دارد. در فوناک این سمعک های شارژی در نسل پردازشی Belong و Marvel موجود است. این سمعک ها از باتری های لیتیومی استفاده می کنند. از مهمترین ویژگی های این باتری ها و سمعک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت شارژ سریع (در ۳ ساعت کامل شارژ می شوند)
 • استفاده ۲۴ ساعت پس از هر بار شارژ شدن
 • عدم خرابی حتی به دفعات بالای شارژ شدن
 • افزایش ۴۰ درصدی توان باتری نسبت به باتری های مرسوم
 • قابلیت استفاده ۳ ساعت پس از نیم ساعت شارژ در صورت اضطرار

سمعک های شارژی فوناک در سه مدل قابل عرضه می باشند:

 • Audeo B
 • Audeo M
 • Bolero B

همچنین، شارژر این سمعک ها در دو شکل موجود می باشند:

Phonak Mini Charger- 1: کوچک، ظریف و حمل آسان

۲-Phonak Charger Case: شارژر، محافظ گوش ضد آب سمعک، تمیزکننده سمعک، رطوبت گیر

سمعک فوناک هوشمند

سمعک نایدا فوناک

بدون شک یکی از سمعک های قدرتمندی که برای مشکل کم شنوایی های زیاد وجود دارد سمعک Naida است. شرکت فوناک با تحولی چشمگیر در ساخت این سمعک ها، کمک شایانی به افراد کم شنوا کرده است. استفاده از آخرین نسل تکنولوژی های خود مانند Belong و Venture در ساخت این سمعک ها موید این مطلب است. قابل ذکر است استفاده از پسوند B  و V به ترتیب به معنی استفاده از پردازش Belong و Venture در این سمعک هاست.

از مهمترین ویژگی های سمعک های Naida فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از Sound Recover 2 برای درک بهتر فرکانس های بالا
 • استفاده از Whistle Block برای حذف فیدبک در همه مدل ها
 • قابلیت های ارتباط بی سیم و بلوتوثی برای دریافت مستقیم صدا
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دوگوشی) دارند
 • قابل عرضه از نظر قدرتی در دو مدل SP و UP
 • Adaptive Phonak Digital Contrast:   فرمول جدید فوناک برای درک بهتر گفتار
 • Binaural Voice Stream Technology: استفاده از مزایای دو گوشی برای راحتی بیشتر
 • SoundRecover2: استفاده از مدار پردازش تطبیقی در فرکانس های بالاتر برای وضوح بهتر
 • داراری دو مدل قدرتی متفاوت SP و UP برای پوشش دادن تمام افت های شدید و عمیق
 • قابلیت سازگاری این مدل های سمعک فوناک با انواع لوازم جانبی و Roger
خرید سمعک فوناک

سمعک Phonak Naida B

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال گذشته یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت سمعک فوناک رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest بود. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای  بر روی پردازش دوگوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود.

لیست قیمت سمعک فوناک

سمعک فوناک Naida V

این سمعک بنولوژی Venture ساخته شده است برای کم شنوایی های شدید و خصوصا عمیق قابل استفاده است. از مهمترین ویژگی های این سمعک ها می توان به موارد زیر اا تکشاره کرد:

سمعک های سوپر پاور با تکنولوژی Venture

قابل ارائه در دو مدل SP و UP

از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند

در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند

همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشار تا عمق یک متری دارند

دیگر سمعک های فوناک

سمعک Phonak Vitus

سمعک های گروه پایه شرکت فوناک که از فناوری Belong استفاده می کنند. این سمعک های با وجودیکه از نظر قیمتی بسیار مناسب هستند همچنین از نظر امکانات نیز در سطح خوب طبقه بندی می شوند. از ویژگی های مشترک این گروه سمعک ها می توان به حذف مدار عالی، دارا بودن میکروفون جهت دار، ضد آب و سازگاری با لوازم جانبی مانند Roger است. این گروه سمعک فوناک شامل دو گروه هستند که در ادامه هر دو را توضیح خواهیم داد.

سمعک Phonak Vitus+

پلاس (+) در این گروه به معنای این است که گروه وسیع تری از سمعک ها را شامل می شود. سمعک های این گروه شامل یک مدل سمعک پشت گوشی RIC، و سه مدل سمعک پشت گوشی و سه مدل داخل گوشی است. از مهمترین ویژگی این گروه مجهز بودن به فناوری Sound Recover است که باعث درک فرکانس های بالای دخیل در درک گفتار می شود. همه سمعک های این گروه دارای ۶ کانال تنظیمی برای فیتینگ سمعک هستند.

سمعک Phonak Vitus

این گروه از سمعک های پایه فوناک، دارای ۴ کانال تنظیمی هستند. این مدل سمعک فوناک همه از نوع پشت گوشی بوده و همه انواع کم شنوایی ها را از ملایم تا عمیق را پوشش میدهند. این گروه از سمعک های دارای نوع سوپر پاور هم هستند که برای افراد دارای کم شنوایی زیاد، قابل استفاده هستند. این سمعک ها Vitus UP و Vitus+ UP نام دارند. این سمعک ها ضد آب و رطوبت هستند و در کودکان هم میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

لوازم جانبی سمعک فوناک

در دنیای مدرن امروزی، استفاده از وسایل الکترونیکی مانند موبایل، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار یک امر کاملا بدیهی است. اما افراد ناشنوا و یا کم شنوا بواسطه کم شنوایشان قادر به استفاده راحت از این دستگاه ها نیستند. شرکت فوناک برای مرتفع کردن این مشکل از لوازمی استفاده میکند که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در بهینه شدن این ارتباط کمک شایانی میکند. در ادامه لوازم جانبی سمعک فوناک شرح داده می شود:

PilotOne II در سمعک فوناک

این وسیله، یک ریموت کنترل است که با آن می توان سمعک را از نظر شدت صدا، تغییر برنامه و … کنترل کرد. این وسیله با نسل  Belong و Venture موجود در سمعک های فوناک سازگار است.

تجویز سمعک فوناک

Phonak Remote-control APP

Phonak Remote-control APP، یک نرم افزار موبایلی است. برای اینکه با استفاده از موبایل بتوانید سمعک خود را کنترل کنید باید نرم افزار فوناک را روی گوشی خود نصب کنید. سپس از طریق این نرم افزار می توانید صدا سمعک، برنامه و … سمعک را تغییر دهید. در سمعک فوناک Audeo  Direct به صورت مستقیم این تنظیمات را می توان انجام داد اما در غیر از این سمعک ها باید از ComPilot II یا ComPilot Air II استفاده کرد.

لوازم جانبی سمعک فوناک

Phonak DECT II در سمعک فوناک

این وسیله یک دستگاه شبیه تلفن های معمولی است با این تفاوت که صدای را مستقیم به سمعک ها منتقل میکند. این کار باعث می شود که صدا با وضوح بالا به فرد کم شنوا برسد. این وسیله همچنین به صورت یک تقویت کننده عمل میکند و صدا را برای افراد کم شنوا بلندتر می کند. این وسیله تنها با سمعک های که قابلیت بی سیم دارند متصل می شود. پسوند  II در دستگاه های جانبی فوناک، نشان دهنده سازگاری با نسل Belong و Venture سمعک فوناک است.

Phonak DECT II در سمعک فوناک

ComPilot Air II در سمعک phonak

این وسیله برای ارتباط بلوتوثی با سایر دستگاه ها درست شده است. تفاوت این با ComPilot II، راحت و سبک تر بودن دستگاه و همچنین بدون نیاز به اینکه در گردن آویزان شود قابل استفاده است. از این وسیله به عنوان ریموت کنترل هم استفاده می شود.

ComPilot Air II در سمعک فوناک

TV Connector در سمعک phonak

این وسیله به تلویزیون متصل می شود و صدا را به صورت مستقیم به سمعک فوناک منتقل میکند. سمعک های که توانایی ارتباط مستقیم با این وسیله دارند از نوع Audeo B-Direct می باشند.

TV Connector در سمعک فوناک

TVLink II در سمعک phonak

از این وسیله برای انتقال صدا از تلویزیون های غیر بلوتوث دار به سمعک استفاده می شود. با اتصال به خروجی صدای تلویزیون، باعث انتشار صدا به صورت بلوتوثی می شود. این وسیله به عنوان پایه شارژ برای ComPilot II یا Compilot Air II، هم استفاده می شود.

TVLink II در سمعک فوناک

RemoteMic در سمعک فوناک

این وسیله، یک میکروفون است و با استفاده از ComPilot یا  ComPilot Air، صدا را به سمعک منتقل میکنند. اساس انتقال بلوتوث است به این ترتیب که میکروفون صدای فرد را دریافت کرده و از طریق بلوتوث به دستگاه های ذکر شده منتقل می کنند و این دستگاه ها صدای دریافتی را به سمعک منتقل می کنند. این وسیله برای محیط های شلوغ برای درک گفتار واضح مناسب است.

RemoteMic در سمعک فوناک

ComPilot II در سمعک phonak

این وسیله برای برقرای ارتباط با سمعک فوناک و وسایلی که بلوتوث دارند به کار می رود. هر دستگاه صوتی و تصویری که قابلیت ارسال امواج خود را به صورت بلوتوث داشته باشد توسط این وسیله دریافتی می گردند. این دستگاه امواج دریافتی را به سمعک ها منتقل میکند. این وسیله علاوه بر رابط بلوتوثی به عنوان ریموت کنترل هم مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مدل سمعک فوناک

سیستم Roger در سمعک فوناک

هنگامیکه در یک محیط پرسروصدا و نویز قرار داریم ارتباط برقرار کردن و حفظ این این ارتباط بین دو نفر با شنوایی طبیعی هم دشوار است. افراد کم شنوا، قطعا در این محیط ها بیشتر دچار مشکل می شوند. استفاده از بهترین سمعک های دنیا هم، در چنین محیط هایی عملکرد خوبی ندارند. اگر فاصله بین گوینده و شنوده هم افزایش یابد مشکل مضاعف می شود. استفاده از سیستم هایی که اصوات را به صورت بی سیم و مستقیم به سمعک فوناک منتقل میکنند یکی از مناسب ترین راه حل ها برای این مشکل افراد کم شنواست. از مزایای این سیستم های بی سیم این است که فاصله بین گوینده و شنوده را حذف میکند. و صدا را بدون متاثر بودن از نویز محیط مستقیما به سمعک وارد میکند.

اجزاء Roger سمعک phonak

در سمعک فوناک نام این سیستم بی سیم انتقال صوت، Roger  نام دارد. این دستگاه شامل یک میکروفون و گیرنده می باشد.
میکروفون: صدا را از منبع صوت دریافت میکند. و این صدا را با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز منشر می کند.
گیرنده: صدای را از میکروفون دریافت می کند و به سمعک منتقل می کند.
این سیستم ها در بسیاری از مناطق جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین کاربردهای این دستگاه، در اهداف آموزشی و کمک به دانش آموزان کم شنواست. در مدارس معمولا سروصدا زیاد است و صدای معلم به صورت صحیح به دانش آموز نمی رسد. همچنین ممکن است معلم حین درس دادن حرکت کند یا پشت به دانش آموز قرار گیرد. این مشکلات معمولا با استفاده از سیستم Roger مرتفع می شود. از مهمترین ویژگی های این دستگاه، سازگار بودن با تمام سمعک های پشت گوشی موجود در دنیا می باشد. در افرادی که از کاشت حلزون استفاده می کنند نیز می توانند از این سیستم بهره مند شوند.

گیرنده های Roger در سمعک فوناک

همانطوری که ذکر شد این گیرنده ها مانند یک واسطه عمل می کنند . صدا دریافتی از میکروفون را به سمعک منتقل می کنند. این گیرنده ها در سمعک های فوناک به جای در باتری قرار می گیرند. با وجود چنین گیرنده های نیازی به کفشک برای اتصال با سمعک نیست.

انواع گیرنده های سیستم Roger سمعک phonak

 Roger X

این گیرنده یکی از عمومی ترین گیرنده های مجموعه Roger  است. این گیرنده به تمام سمعک های پشت گوشی دنیا قابلیت اتصال دارد. همچنین به برخی از انواع دستگاه های کاشت حلزون متصل می شود.

گیرنده  Roger X سمعک فوناک

۲Roger MyLink

این گیرنده با استفاده از سیستم تله کویل عملکرد دارد. به انواع سمعک فوناک که داخل یا پشت گوشی باشند و مجهز به تله کویل باشند قابلیت اتصال دارد. این سیستم باید به گردن آویخته شود.

گیرنده 2Roger MyLink سمعک فوناک

Roger Focus

این گیرنده برای افراد داری شنوایی طبیعی به کار می رود. افراد طبیعی که نیاز به نسبت سیگنال به نویزی بالاتری به واسطه شغل یا محیطشون دارند از این گیرنده استفاده میکنند. این گیرنده شبیه سمعک است و بر روی گوش افراد قرار می گیرد. از استفاده دیگر این گیرنده برای افرادی است که علی رغم شنوایی محیطی طبیعی دارای مشکل پردازش مرکزی هستند و همچنین در کم شنوایی های یکطرفه کاربرد دارد.

گیرنده Roger Focus سمعک فوناک

انواع میکروفون های سیستم Roger  سمعک فوناک

Roger Touchscreen Mic

یکی از جدید میکروفن های مجموعه Roger است. دستگاهی بسیار ساده و کارا است. دارای صفحه لمسی و چراغ های نشانگر ویژه برای راحتی بیشتر حین استفاده از این دستگاه است. این میکروفون کاربرد دوگانه دارد هم به صورت گردنی و هم به صورت دستی قابل استفاده است. در فعالیت های گروهی می توان آن را در مرکز قرار داد تا صدا ها را به فرد منتقل کند. (مناسب برای کودکان و اهداف آموزشی).

انواع میکروفن سمعک فوناک

 Roger inspire

این دستگاه از شرکت سمعک فوناک ، میکروفونی با استحکام است که بیشترین استفاده در سراسر جهان دارد. ارتباط این میکروفون و گیرنده توسط یک کلیک ساده است. ساده و راحتی کار با این دستگاه، رضایت معلمان و والدین را در بر دارد. (مناسب برای کودکان و اهداف آموزشی).

میکروفن مدل  Roger inspire در سمعک فوناک

 Roger Pen

این میکروفن، بسیار ظریف است و به صورت قلم ساخته شده است. این دستگاه با داشتن چند میکروفون قابلیت اتصال به چندین وسیله به صورت همزمان را دارست. استفاده از این وسیله باعث تسهیل ارتباط با منابع صوتی مانند تلویزیون، موبایل و … می شود. (مناسب برای همه افراد از نوجوانی تا سالمندی).

 میکروفن Roger Pen در سمعک فوناک

سایر وسایل جانبی سمعک فوناک

 1. گیرنده های نگهدارنده سمعک فوناک : این گیرنده ها مخصوص کودکان و یا افرادی است که توان نگه داشتن و حفاظت آگاهانه از سمعک را ندارند. به دو صورت قابل عرضه می باشند.الف- برای تمام انواع سمعک های پشت گوشی ب- مخصوص سمعک های Naida
 2. مینی هوک و قفل در باتری: در شرکت فوناک هوک کوچک مخصوص گوش های کوچک نوزادان و کودکان وجود دارد. همچنین سیستم قفل در باتری برای استفاده در سمعک کودکانی که احتمال خوردن باتری دارند وجود دارد.

کلام پایانی خرید سمعک فوناک

کم شنوایی عواقب و تبعات بدی بر سلامت روح و روان انسان می گذارد. ارتباط کم می شود و تمایل افراد برای صحبت کردن با افراد کم شنوا کاهش می یابد. علاوه بر آن کم شنوایی باعث مشکلات شناختی می شود و در صورت تداوم کم شنوایی ممکن است افراد دچار آلزایمر، فراموشی، افسردگی و یا تشدید این بیماری ها گردند. توصیه می شود چنانچه مبتلا به کم شنوایی هستید به کلینیک های شنوایی در سطح شهرها مراجعه نمایید و از کوچکترین و به روز ترین سمعک موجود در دنیا بهره مند شوید. قطعا دیدن سمعک ها با تگنولوژی روز دنیا و با کوچکترین سایز ممکن، نظر شما را برای استفاده نکردن از سمعک تغییر خواهد داد.
کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر، با داشتن نمایندگی سمعک فوناک در شمال شهر تهران با مدیریت جناب آقای دکتر ولدبیگی، جدیدترین سمعک های فوناک را عرضه می کند. امید است با تکیه بر دانش و پیشرفت تکنولوژی، کسی از مشکل کم شنوایی رنج نبرد. برای مشاوره رایگان در مورد خرید سمعک با مجموعه تهران صفیر تماس بگیرید.

پرسش های متداول

فوناک یک برند سوئیسی است که به صورت اختصاصی به تولید سمعک می پردازد. این سمعک ها دارای ۴ نسل تکنولوژی پردازشی می باشند. در هر نسل نیز سمعک در ۴ رده فناوری قرار می گیرند. این برند سمعک برای همه انواع کم شنوایی ها دارد.

نسل فوناک مارول (Phonak Marvel)  محصول سال ۲۰۱۹، جدیدترین نسل سمعک های فوناک به حساب می آیند. این محصولات به صورت شارژی و معمولی و در حال حاضر به صورت سمعک ریک موجود می باشند.

حداقل قیمت در رده پایه سمعک فوناک ۲ میلیون و پانصد هزار تومان و حداکثر قیمت سمعک در آخرین نسل و بهترین رده به ۱۵ میلیون تومان می رسد.

سمعک نایدا (Naida)، یکی از مقبول ترین و قویترین سمعک های پشت گوشی است که برای کم شنوایی های شدید و عمیق و خصوصا برای نوزادان و کودکان استفاده می شود. این سمعک ها در دو نسل بیلانگ و ونچر قابل عرضه می باشند.

کلینیک های شنوایی تنها مراکز معتبر تهیه و خرید برای سمعک می باشند. کلینیک سمعک تهران صفیر یکی از نمایندگی های مجاز سمعک فوناک سوئیس در تهران است. در این مرکز تمامی سمعک ها با آخرین روش های علمی دنیا، تجویز می گردد.

مقالات مرتبط با سمعک فوناک

نمایندگی سمعک فوناک

نمایندگی سمعک فوناک | مشاوره رایگان با دکتر ولدبیگی

/
وقتی اسمی از سمعک آورده می شود اسم فوناک به ذهن می آید نمایند…
قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک در 4 رده قیمتی مختلف

/
برند فوناک تولید کننده سمعک در کشور سوئیس است قیمت سمعک فوناک با…
© کپی رایت - سمعک نامرئی هوشمند تهران صفیر

مشاوره رایگان