وبلاگ - آخرین اخبار
سمعک فوناک

سمعک فوناک با بهترین قیمت و ۱۰ روز تست

شرکت سمعک فوناک با بیش از ۷۰ سال سابقه، در سال ۱۹۴۷ میلادی در کشور سوئیس (Switzerland) تاسیس گردید. رسالت این شرکت، ارائه راهکارهای مناسب برای افراد کم شنوا، برای تغییر سبک زندگی آنها است. این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا نمایندگی سمعک فعال دارد. همزمان با ارائه نسل سوم سمعک های دیجیتال، شعار خود را به نام “life is on” یعنی “زندگی جاریست” تغییر داد. این شعار نشانی از اهمیت سازندگان این سمعک برای کیفیت زندگی افراد استفاده کننده از سمعک است.
نماینده رسمی پخش کننده سمعک های این کمپانی در ایران شرکت ندا سمعک آشنا است که بیش از پانزده سال به صورت فعال در ارتباط با فروش این محصولات فعالیت دارد. کلینیک شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر یکی از نمایندگی های فروش سمعک در تهران است که آخرین سمعک های تولید شده در این کمپانی را عرضه می کند. برای دریافت لیست قیمت سمعک فوناک به کلینیک تهران صفیر مراجعه کنید.
سمعک فوناک

سمعک فوناک سوئیس

در ابتدا برای آشنایی بهتر، مختصری از مشخصات کلی محصولات کمپانی مدلهای سمعک فوناک بیان می شود سپس توضیح جامع هر کدام از محصولات ذکر می گردد. به جهت گستردگی طیف سمعک ها در بازار ایران و آگاهی از بهترین انتخاب سمعک مناسب کم شنوایی ها، توصیه می شود علی رغم کسب اطلاعات در این زمینه، برای خرید و تجویز سمعک حتما با مشاوره ادیولوژیست، اقدام به تهیه آن نمایید چرا خرید سمعک اشتباه علاوه بر برطرف نشدن مشکل شنوایی، موجب اتلاف وقت و هزینه می گردد.

سمعک فوناک سوئیس

اگر به دنبال خرید سمعک هستید قطعا اسم سمعک فوناک سوئیس به گوش شما خورده است. سمعک phonak یکی از برندهای مطرح دنیا در حوزه ساخت و تولید وسایل کم شنوایی از جمله سمعک است. این کمپانی در کشور سوئیس قرار دارد و طیف گسترده ای از سمعک ها از جمله سمعک های که مخصوص نوزادن و کودکان است را عرضه می نماید. استفاده از تکنولوژی بلوتوث در ساخت این سمعک ها در رده های بالا باعث می شود که علاوه بر تنظیم های که به صورت اصولی و پایه ای توسط متخصص شنوایی شناس انجام می دهد می توان به صورت محدود بر سمعک کنترل بیشتری داشت. استفاده از سمعک فوناک سوئیس قوی برای افرادی که قرار است کاشت حلزون انجام دهند هم مفید است. متاسفانه یکی از مشکلاتی که سال های اخیر با آن روبرو هستیم تامین قطعات این سمعک ها در صورت خرابی است که زمان زیادی را باید صرف درست کردن آن کرد. با این وجود توجه به مراقبت ویژه برای تمیز نگه داشتن و مراقبت از سمعک توصیه می شود.

مشخصات کلی سمعک فوناک

شرکت سمعک فوناک سوئیس که یکی از تولیدکنندگان بزرگ سمعک در دنیاست از قدیم تا کنون پیشرفت های زیادی در زمینه افزایش تکنولوژی سمعک داشته است. به طور کلی مدلهای سمعک فوناک سوئیس، بر اساس تکنولوژی ساخت به چهار نسل طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

 1. نسل فوناک مارول ( Phonak Marvel ) محصول سال ۲۰۱۹ (جدیدترین)
 2. نسل فوناک بیلانگ ( Phonak Belong ) محصول سال ۲۰۱۷
 3. نسل فوناک ونچر ( Phonak Venture ) محصول سال ۲۰۱۶
 4. نسل فوناک کوئست ( Phonak Quest ) محصول سال ۲۰۱۴

انواع سمعک فوناک بر اساس شکل ظاهر به سه گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • سمعک داخل گوشی که ویرچو نام دارند ( Virto )
 • سمعک پشت گوشی معمولی که بالرو نام دارند ( Bolero )
 • سمعک پشت گوشی مدل ریک که اودئو نام دارند ( Audeo )

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک یکی از اصلی ترین موضوعات هنگام خرید سمعک است. لیست قیمت سمعک فوناک نیز مانند سایر برندهای درجه اول دنیا دارای طیف گسترده ای است به طوری که از سمعک های سطح عالی در بالاترین قیمت خود تا سمعک های سطح پایه خود که به صورت سمعک های اقتصادی و ارزان قیمت می باشند متغیر است. حداقل قیمت سمعک های این برند ۲ میلیون و پانصد هزار تومان و حداکثر آنها به ۱۵ میلیون تومان می رسند. شایان ذکر است سمعک های که متعلق به برند فوناک باشند و در کلینیک تهران صفیر تجویز شوند دارای ۲ سال گارانتی تعویض و ۱۰ سال تنظیم رایگان و خدمات پس از فروش می باشند. برای طبقه بندی بهتر سمعک ها از نظر قیمتی، قیمت سمعک فوناک به چهار سطح قیمتی تقسیم می شوند که عبارتند از :
• سطح ۹۰ (عالی)
• سطح ۷۰ (پیشرفته)
• سطح ۵۰ (استاندارد)
• سطح ۳۰ (پایه)

در مدل های سمعک فوناک چنانچه حرف “R” ذکر شود یعنی این سمعک به صورت قابل شارژ می باشد و چنانچه در مشخصات اسمی سمعک از حرف “T” استفاده شود یعنی این سمعک مجهز به قطعه تله کویل است. تله کویل یک قطعه کوچکی است که داخل سمعک جایگذاری می شود و باعث می شود صدای تلفن از طریق مدار مغناطیسی که تله کویل ایجاد می کند در سمعک واضح تر و بلندتر شنیده شود. این کمپانی در زمینه Binaural Voice Stream Technology یعنی استفاده از تکنولوژی دو گوشی برای وضوح بیشتر گفتار سرآمد است. این تکنولوژی باعث گفتار بهتر در شرایط باد، و همچنین گفتار ۳۶۰ درجه می شود. با وجود این تکنولوژی آگاهی از وجود صدا در تمام محیط با تمرکز بر اصوات گفتاری فراهم می­ شود.

دنیای دیجیتال، دنیا وسیعی است که هر روز جنبه های گوناگونی از زندگی ما را دچار تغییر می کند. سال هاست که استفاده از پردازش دیجیتال اصوات، جزء استاندارد سمعک ها نیز شده است.بی شک یکی از زمینه های که متاثر از این پیشرفت شده، سمعک است. استفاده از سمعک در بین بسیاری از افراد کم شنوا حتی با وجود نیاز مبرم به آن، به سختی صورت می پذیرد. شاید یکی از دلایل این عدم تمایل اندازه سمعک باشد. لذا چنانچه اگر سمعک های به حدی کوچک باشند که بدون دیده شدن قابل استفاده بودند، بیشتر افراد کم شنوا از این وسیله استفاده بیشتری می کردند. کوچک تر شدن سمعک ها دقیقا یکی از مصادیق این پیشرفت فناوری است. این پیشرفت باعث شده چیپ یا هسته اصلی سمعک کوچکتر ساخته شود و لذا اندازه واقعی سمعک هم کوچک شده و این امکان را فراهم میسازد که سمعک ها را به صورت کاملا نامرئی ساخته شوند. توضیحاتی که در مورد مدلهای سمعک فوناک و دیگر لوازم سمعک phonak در ادامه این مقاله آمده است:

 • سمعک فوناک مارول Marvel
 • سمعک فوناک بیلانگ Belong
 • سمعک فوناک ونچر Venture
 • سمعک فوناک کوئست Quest
 • سمعک شارژی فوناک Rechargeable
 • سمعک نایدا و سایر سمعک های فوناک Naida
 • لوازم جانبی سمعک فوناک Accessories
 • سیستم راجر در سمعک فوناک Roger

قیمت سمعک فوناک

سمعک فوناک سوئیس

سمعک فوناک مارول Marvel

سمعک های مارول Marvel، جدیدترین نسل سمعک فوناک می باشند. این سمعک ها محصول سال ۲۰۱۹ می باشند. سمعک ها با پلتفرم مارول یعنی آخرین دستاوردهای کمپانی بزرگ سوئیسی کار می کنند. از ویژگی های منحصر به فرد سمعک مارول Marvel ، وایرلس بودن واقعی آنهاست.
در واقع با تمام وسایل صوتی که مجهز به بلوتوث باشند ارتباط بی سیم، مستقیم و بی نقصی را ایجاد خواهند کرد. به همه انواع موبایل های بلوتوث دار شامل اندرویدی و آیفون متصل می شوند به همین دلیل اسم “Made for all” هم به آنها داده شده است یعنی قابلیت اتصال به همه انواع دستگاه های بلوتوث دار را دارند.
این سمعک ها با بهره بری از نسل تکنولوژی بر پایه Autosense OS یعنی با استفاده از هوش مصنوعی برای ترکیب اطلاعات مختلف صوتی و تصمیم برای حذف صداهای نویز مزاحم و تقویت صداهای گفتاری پایه ریزی شده است.
همه سمعک های این رده به صورت ریک هستند و نوع پشت گوشی اینها در آینده ای نزدیک به مرحله تولید خواهند رسید. سمعک فوناک قیمت در این مدل همانطور که پیشتر ذکر شد در چهار رده قیمتی ۳۰، ۵۰، ۷۰ و ۹۰ موجود می باشند. این سمعک ها ۵ مدل مختلف دارند که به صورت شارژی و یا استفاده از باطری سمعک قابل عرضه می باشند که عبارتند از:
• Audeo M- 312
• Audeo M-312 T
• Audeo M-13 T
• Audeo M -RT
• Audeo M-R

سمعک فوناک نسل مارول

آشنایی با انواع مختلف برندهای سمعک: سمعک زیمنس

سمعک فوناک مارول

سمعک فوناک بیلانگ Belong

یکی از تکنولوژی هایی که در سمعک نامرئی و سایر سمعک های فوناک وجود دارد استفاده از تکنولوژی بیلانگ Belong نام دارد. در این سیستم پردازشی، علاوه بر اینکه تمام قابلیت های سیستم های پردازشی قبلی را داراست، باعث تولید سمعک های قابل شارژ شده است. در این سمعک های قابل شارژ، با استفاده از باتری های لیتیومی پتانسیل تعداد دفعات زیاد شارژ شدن بدون خرابی را دارا هستند. از دیگر ویژگی های که در تکنولوژی بیلانگ Belong اضافه شده است Autosense OS است. این فناوری باعث شده است که تغییر و کنترل بین برنامه های مختلف با سرعت بالایی انجام گیرد که در نتیجه این عمل کیفیت و کارایی سمعک فوناک در سطح عالی قرار می گیرد.

مهمترین ویژگی های سیستم پردازشی بیلانگ

با توجه به سطوح قیمتی و کیفیتی محصولاتی که از این سیستم پردازشی استفاده می کنند، چهار رده برای این منظور در نظر گرفته شده است که شامل (۳۰-۵۰-۹۰-۷۰) می باشند. مهمترین ویژگی های سیستم پردازشی بیلانگ Belong به صورت خلاصه عبارتند از:

۱٫ باتری های قابل شارژ ( Rechargeable )
۲٫ افزایش تطبیق برنامه های سمعک ( Auto sense Os )
۳٫ افزایش وضوح در فرکانس های بالا ( Sound Recover 2 )
۴٫ افزایش راحتی بیشتر حین استفاده ( Symmetrical Gain )

در ادامه انواع سمعک های قابل عرضه در این سطح تکنولوژی مورد بررسی قرار می گیرند، این سمعک ها عبارتند از:
• سمعک پشت گوشی مدل ریک به نام Audeo B
• سمعک پشت گوشی استاندارد به نام Bolero B
• سمعک داخل گوشی نامرئی به نام Virto B

سمعک Phonak Audeo B

سمعک های رسیور در کانال یا به اصطلاح شنوایی شناسی، سمعک های RIC در شرکت فوناک، سمعک Audeo نام دارد. انواعی از سمعک های RIC فوناک موجود می باشند. همان طور که قبلا ذکر گردید سمعک های شارژی در فوناک با حرف “R” شناسایی می شوند. سمعک های RIC فوناک و قابل شارژ فقط در مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشند. یکی از پیشرفت های اخیر در سمعک ها ارتباط مستقیم سمعک با وسایلی مانند تلفن همراه، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار است. این سمعک به صورت مستقیم با موبایل ارتباط برقرار می کند که در رده بیلانگ Audeo B-Direct نام دارد.

سمعک Phonak Bolero B

با توجه به اشکال مختلف سمعک ها، در هر برندی اسامی متفاوتی به آنها اطلاق می شود. سمعک های پشت گوشی شرکت سمعک فوناک بالرو Bolero نام دارند و با توجه به تکنولوژی نام گذاری می شوند. به این ترتیب Bolero B یعنی سمعک پشت گوشی استاندارد که از نسل تکنولوژِی بیلانگ استفاده می کند. با توجه به قدرت این سمعک ها برای پوشش انواع کم شنوایی ها، چهار نوع سمعک پشت گوشی در این مدل وجود دارد. این چهار مدل عبارتند از:
۱٫ Bolero B_M
۲٫ Bolero B_P
۳٫ Bolero B_SP
۴٫ Bolero B_PR
از بین این سمعک های پشت گوشی، همان طوری که ذکر گردید، تنها در مدل PR ، سمعک شارژی بوده و در سطح کیفی و قیمتی مدل ۵۰ و بالاتر موجود می باشد. تمامی سمعک های این گروه، کاملا ضد آب و رطوبت می باشند. این سمعک ها دارای IP 68 می باشند. توانایی تحمل فشار آب به مدت یک ساعت و در عمق یک متری برای این سمعک ها وجود دارد.
همچنین برای کسب اطلاع از قیمت سمعک ارزان می توانید به دیگر مقالات سایت تهران صفیر مراجعه نمایید.
تمامی سمعک های این گروه، کاملا ضد آب و رطوبت می باشند. این سمعک ها دارای IP 68 می باشند. توانایی تحمل فشار آب به مدت یک ساعت و در عمق یک متری برای این مدل سمعک phonak وجود دارد.

سمعک ویرچو Phonak Virto B

سمعک های داخل گوشی فوناک ، دارای قدرت متفاوت و در انواع مختلفی قابل عرضه می باشند. در فوناک به سمعک های داخل گوشی ویرچو Virto نام دارند. کوچکترین سمعک داخل گوشی در بین تمام انواع سمعک های فوناک، Virto B-Titanium نام دارد. انتخاب این اسم به خاطر استفاده از جنس پوسته سمعک از تیتانیوم است. این ماده کاربردهای زیادی در پزشکی، خودروسازی و … دارد.

از مهمترین ویژگی های تیتانیوم استفاده شده در سمعک فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالا و وزن پایین
 • مقاومت بسیار بالا (۱۵ برابر پوسته های سمعک معمولی)
 • ضخامت نصف پوسته سمعک های مرسوم
 • ظریف و کوچکتر شدن سمعک های ساخته شده با تیتانیوم
 • کاهش ۲۶ % سایز سمعک های IIC نسبت به مرسوم

سمعک فوناک داخل گوشی دارای امکانات “کالیبراسیون بیومتریک” هستند به این معنی که باعث می شود که ویژگی های رزوناسی و آناتومی گوش استفاده کننده از سمعک را اندازه گیری و تحلیل کند. در این فناوری با استفاده از اندازه گیری و محاسبه بیش از ۱۶۰۰ نقطه بیومتریک گوش فرد، کالیبراسیون هر سمعک را متناسب با گوش فرد محاسبه کرده و آن را در خروجی نهایی سمعک لحاظ می کند. ماحصل چنین فناوری، افزایش ۲ دسی بل در قدرت جهت داری میکرون سمعک ها در شرایط نویزی و محیط شنیداری نامناسب می شود.

برای کسب اطلاع از قیمت سمعک انواع برندها می توانید به این مقاله در سایت تهران صفیر رجوع کنید.

سمعک فوناک ونچر venture

در سال ۲۰۱۵ این شرکت سوئیسی نسل قبلی پردازش گرهای سمعک خود را ارتقاء بخشید. این سیستم پردازشی که ونچر venture نام دارد بسیار قوی تر از نسل قبلی است. افزایش سرعت پردازش یکی از ارکان اصلی این تحول است. با این سیستم پردازشی، برنامه های اتوماتیک سمعک برای انطباق و سازگاری با محیط به صورت چشمگیری عملکرد بهتری نشان می دهند. از دیگر تغییراتی این تکنولوژی، کاهش مصرف انرژی و طولانی تر شدن عمر باتری هاست.
تکنولوژی به کار رفته در سمعک فوناک که از سیستم پردازشی ونچر استفاده می کنند باعث افزایش سرعت و پردازش بالای اصوات شده است. استفاده از این سیستم باعث شده است که بتوان به راحتی در محیط های سخت شنیداری به راحتی شنید. از ویژگی های منحصر به فرد این تکنولوژی این است که برنامه های اتوماتیکی که متناسب با شرایط محیط عمل می کنند با استفاده از نسل جدید Autosense OS، به بهترین وجه ممکن این کار را انجام خواهد داد. نتیجه نهایی این پردازش های درک مناسب و راحتی کاربرد سمعک برای افراد کم شنوا است. کاهش مصرف انرژی به ۳۰% نسبت به نسل ماقبل خود موید استفاده از تکنولوژی بالاتر با سرعت عمل بهتر و کاراتر این فناوری است.
سمعک های فوناکی که از فناوری Venture استفاده میکنند در چهار سطح متفاوت قابل عرضه می باشند:

 1. Premium) 90)
 2. Advanced) 70)
 3. Standard) 50)
 4. Essential) 30)

از ویژگی های برنامه Autosense OS که در تکنولوژی Venture استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• استفاده از ترکیب ۷ برنامه قدیم و جدید سمعک ها
• کاهش نویز ماشین (Speech in car)
• کاهش نویز پشت سر (Speech in noise)
• کاهش نویز زمینه هنگام نبود سیگنال گفتاری (Comfort in Noise)
• افزایش گفتار در محیط های ساکت (Calm situation)
• کاهش فرکانس های اکو (Comfort in Echo)
• تمرکز بر گفتار با شناسایی نویز با شدت بالا (Speech in load Noise)
• افزایش محدوده پویایی سمعک، برای درک بهتر موسیقی (Music)

با توجه به اینکه اسم و نوع سمعک فوناک در تکنولوژی های مختلف سمعک ها تقریبا یکسان هستند. در ادامه به ذکر انواع سمعک های فوناکی که از تکنولوژی Venture استفاده می کنند و ویژگی های هر گروه، میپردازیم.

سمعک Bolero V

سمعک های Bolero V از نوع BTE یعنی پشت گوشی می باشند و در سه مدل متفاوت از نظر قدرت طبقه بندی می شوند. از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل قابل عرضه هستند. همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشار تا عمق یک متری دارند و در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند. سمعک بالرو توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دو گوشی) دارند و نسبت به نسل های قدیمی تر داری طراحی زیبا و جدیدتر هستند.

سمعک Audeo V

سمعک Audeo V فوناک همگی از نوع RIC یا رسیور در کانال می باشند و از نظر اندازه در چهار مدل متفاوت قابل عرضه هستند. این سمعک ها قابلیت استفاده از سه نوع رسیور با قدرت های متفاوت دارند. سمعک های آدئو از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند. در این سمعک ها در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند توانایی گوش دادن دوطرفه یا باینورال نیز در این ها موجود است. در تمام سمعک های این گروه، دکمه تغییر برنامه وجود دارد.

سمعک ویرچو Virto V

تمام سمعک های ویرچو ، از نوع داخل گوشی هستند و برای کم شنوایی تا سطح متوسط مناسب هستند. این سمعک ها در سه مدل با اندازه های متفاوت قابل عرضه می باشند. در این سمعک ها قابلیت استفاده از رسیورهای مختلف برای کم شنوایی های متفاوت وجود دارد. این سمعک ها مجهز به برنامه کاهش وزوز گوش می باشند. توانایی ساخت سمعک ICC در این گروه از سمعک فوناک وجود دارد.

انواع سمعک فوناک کوئست Quest

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال گذشته یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت سمعک فوناک سوئیس رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest بود. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای بر روی پردازش دو گوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود. در این دسته ۲ مدل از سمعک های به نام های باسئو (Baseo) و تائو (Tao) موجود می باشند که در ادامه به توضیح مشخصات آنها پرداخته می شود.

• نوع داخل گوشی دارای ۳ کانال پردازشی است
• در دو مدل CIC و ITC قابل عرضه می باشند
• امکان استفاده در کم شنوایی های مختلف
• استفاده از رسیورهای متفاوت با قدرت های متفاوت
• دارای مدار ضد سوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
• قابلیت ارزیابی شنوایی از طریق سمعک
• دارای حافظه برای ثبت اطلاعات ایدئولوژیکی بیمار
• دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل
• نوع پشت گوشی دارای ۲ کانال پردازشی است
• سمعک فوناک پشت گوشی در دو قدرت M و SP
• دارای مدار ضد سوت قوی برای جلوگیری از فیدبک
• امکان ارزیابی شنوایی از طریق خود سمعک
• دارای حافظه برای ثبت اطلاعات استفاده از سمعک
• دارای برنامه مخصوص تلفن و موبایل

سمعک فوناک نسل کوئست

آشنایی بیشتر با سمعک اینترتون

سمعک شارژی فوناک

استفاده از سمعک بدون نیاز به باتری، یکی از ایده آل ترین حالت هایی است که در مورد سمعک ها میشود تصور کرد. با کمک پیشرفت علم و تکنولوژی، این تئوری به واقعیت تبدیل شده است. در حال حاضر سمعک های قابل شارژی از برندهای معتبر دنیا وجود دارد که به صورت انبوه تولید شده اند و در اختیار عموم قرار گرفته اند. شرکت فوناک هم مجهز به این تکنولوژی است و سمعک شارژی فوناک یکی از بهترین سمعک های شارژی می باشند. در فوناک این سمعک های شارژی در نسل پردازشی بیلانگ Belong و مارول Marvel موجود است. این مدل های سمعک phonak از باتری های لیتیومی استفاده می کنند. از مهمترین ویژگی های سمعک شارژی فوناک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت شارژ سریع (در ۳ ساعت کامل شارژ می شوند)
 • استفاده ۲۴ ساعت پس از هر بار شارژ شدن
 • عدم خرابی حتی به دفعات بالای شارژ شدن
 • افزایش ۴۰ درصدی توان باتری نسبت به باتری های مرسوم
 • قابلیت استفاده ۳ ساعت پس از نیم ساعت شارژ در صورت اضطرار

سمعک های شارژی فوناک در سه مدل قابل عرضه می باشند:

 1. سمعک Audeo B
 2. سمعک Audeo M
 3. سمعک Bolero B

این سمعک ها از نسل های متفاوت سمعک های فوناک می باشند و در قیمت های متفاوتی قابل عرضه می باشند. همچنین، شارژر این سمعک ها در دو شکل موجود می باشند:

 1. کوچک، ظریف و حمل آسان (Phonak Mini Charger)
 2. شارژر، محافظ گوش ضد آب سمعک، تمیز کننده سمعک، رطوبت گیر (Phonak Charger Case)

سمعک فوناک نایدا Naida

بدون شک یکی از سمعک های قدرتمندی که برای مشکل کم شنوایی های زیاد وجود دارد سمعک فوناک نایدا Naida است. شرکت فوناک با تحولی چشمگیر در ساخت این سمعک ها، کمک شایانی به افراد کم شنوا کرده است. استفاده از آخرین نسل تکنولوژی های خود مانند بیلانگ Belong و ونچر Venture در ساخت این سمعک ها موید این مطلب است. قابل ذکر است استفاده از پسوند B و V به ترتیب به معنی استفاده از پردازش بیلانگ Belong و ونچر Venture در این سمعک هاست. از مهمترین ویژگی های سمعک فوناک نایدا Naida می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• درک بهتر فرکانس های بالا با استفاده از Sound Recover 2
• استفاده از Whistle Block برای حذف فیدبک در همه مدل ها
• قابلیت های ارتباط بی سیم و بلوتوثی برای دریافت مستقیم صدا
• در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
• توانایی ارتباط بی سیم و نیز پردازش های باینورال (دو گوشی) دارند
• قابل عرضه از نظر قدرتی در دو مدل SP و UPبرای کم شنوایی های عمیق
• فرمول جدید فوناک برای درک بهتر گفتار (Adaptive Phonak Digital Contrast)
• استفاده از مزایای دو گوشی برای راحتی بیشتر (Binaural Voice Stream Technology)
• استفاده از مدار پردازش تطبیقی در فرکانس های بالاتر برای وضوح بهتر (SoundRecover2)
• داراری دو مدل قدرتی متفاوت SP و UP برای پوشش دادن تمام افت های شدید و عمیق
• قابلیت سازگاری این مدل های سمعک فوناک با انواع لوازم جانبی و راجر Roger

سمعک Phonak Naida B

یکی از سیستم های پردازشی که در چند سال گذشته یعنی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت سمعک فوناک رونمایی کرد سیستم پردازشی phonak Quest در سمعک فوناک نایدا بود. این سیستم پردازشی علاوه بر داشتن قابلیت های نسل های قبلی سمعک های خود، به صورت حرفه ای بر روی پردازش دوگوشی متمرکز شده است. این پردازش باعث درک بهتر صدا خصوصا در محیط های نویزی و شلوغ می شود.

سمعک Phonak Naida B

سمعک فوناک Naida V

از قویترین سمعک های برند سوئیسی مدل سمعک فوناک نایدا می باشد که دارای قدرت بسیار خوب و مناسبی است که به صورت ویژه برای کودکان به کار برده می شود. تمامی این مدل سمعک ها توسط جناب آقای دکتر ولدبیگی با آخرین متدهای روز دنیا تجویز می گردد. شایان ذکر است که تجویز مناسب سمعک و تنظیم صحیح آن یکی از آیتم های بسیار ضروری برای موفقیت در امر تجویز سمعک است. در کلینیک سمعک تهران صفیر با مدیریت جناب دکتر ولدبیگی تمام سازوکارهای مناسب برای یک تجویز اصولی در نظر گرفته می شود تا برای هر کسی بهترین مدل و تجویز صورت پذیرد. این سمعک با تکنولوژی Venture ساخته شده است برای کم شنوایی های شدید و خصوصا عمیق قابل استفاده است. قابل ذکر است که تمامی این سمعک ها و نیز دیگر سمعک های فوناک توسط دکتر ولدبیگی در کلینیک تخصصی تهران صفیر تجویز می گردد. در ادامه به مهمترین ویژگی های این سمعک ها می توان اشاره کرد:

 • سمعک های سوپر پاور با تکنولوژی Venture
 • قابل ارائه در دو مدل SP و UP
 • از نظر قیمتی و کیفیتی در چهار مدل موجود می باشند
 • در تمام مدل ها برنامه کنترل وزوز به نام Tinnitus Balance را دارند
 • همه سمعک ها ضد آب بوده و تحمل فشار تا عمق یک متری دارند

دیگر سمعک های فوناک

سمعک های گروه پایه شرکت فوناک که از فناوری بیلانگ Belong استفاده می کنند سمعک های ویتوس Vitus هستند. این سمعک های با وجودیکه از نظر قیمتی بسیار مناسب هستند همچنین از نظر امکانات نیز در سطح خوب طبقه بندی می شوند. از ویژگی های مشترک سمعک های ویتوس می توان به حذف مدار عالی، دارا بودن میکروفون جهت دار، ضد آب و سازگاری با لوازم جانبی مانند Roger است. این گروه سمعک فوناک شامل دو گروه هستند که در ادامه هر دو را توضیح خواهیم داد.

سمعک ویتوس Phonak Vitus

سمعک های ویتوس از سری سمعک های پایه فوناک، دارای ۴ کانال تنظیمی هستند. این مدل سمعک فوناک همه از نوع پشت گوشی بوده و همه انواع کم شنوایی ها را از ملایم تا عمیق را پوشش میدهند. این گروه از سمعک های دارای نوع سوپر پاور هم هستند که برای افراد دارای کم شنوایی زیاد، قابل استفاده هستند. این سمعک ها Vitus UP و Vitus+ UP نام دارند. سمعک ویتوس ضد آب و رطوبت هستند و در کودکان هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سمعک ویتوس پلاس Phonak Vitus+

پلاس (+) در این گروه به معنای این است که گروه وسیع تری از سمعک ها را شامل می شود. سمعک های ویتوس پلاس شامل یک مدل سمعک پشت گوشی RIC، و سه مدل سمعک پشت گوشی و سه مدل داخل گوشی است. از مهمترین ویژگی این گروه مجهز بودن به فناوری Sound Recover است که باعث درک فرکانس های بالای دخیل در درک گفتار می شود. همه سمعک های ویتوس پلاس دارای ۶ کانال تنظیمی برای فیتینگ سمعک هستند.

لوازم جانبی سمعک فوناک

در دنیای مدرن امروزی، استفاده از وسایل الکترونیکی مانند موبایل، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار یک امر کاملا بدیهی است. اما افراد ناشنوا و یا کم شنوا به واسطه کم شنوایشان قادر به استفاده راحت از این دستگاه ها نیستند. شرکت فوناک برای مرتفع کردن این مشکل از لوازمی استفاده میکند که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در بهینه شدن این ارتباط کمک شایانی میکند. در ادامه لوازم جانبی سمعک فوناک شرح داده می شود:

کام پایلوت ۱ Compilot I در سمعک فوناک

کام پایلوت ۱، یک ریموت کنترل است که با آن می توان سمعک را از نظر شدت صدا، تغییر برنامه و… کنترل کرد. کام پایلوت ۱، با نسل بیلانگ Belong و ونچر Venture موجود در سمعک های فوناک سازگار است.

ریموت کنترل فوناک

نرم افزار ریموت کنترل در سمعک های فوناک

نرم افزار ریموت کنترل فوناک یک نرم افزار مخصوص سمعک phonak است. برای اینکه با استفاده از موبایل بتوانید سمعک خود را کنترل کنید. برای این کار باید نرم افزار فوناک را روی گوشی خود نصب کنید. سپس از طریق این نرم افزار می توانید صدا سمعک، برنامه و … سمعک را تغییر دهید. در سمعک فوناک Audeo Direct به صورت مستقیم این تنظیمات را می توان انجام داد اما در غیر از این سمعک ها باید از ComPilot II یا ComPilot Air II استفاده کرد.

قیمت ریموت کنترل فوناک

 دکت DECT II در سمعک فوناک

دکت یک دستگاه شبیه تلفن های معمولی است با این تفاوت که صدای را مستقیم به سمعک ها منتقل می کند این کار باعث می شود که صدا با وضوح بالا به فرد کم شنوا برسد. این وسیله همچنین به صورت یک تقویت کننده عمل میکند و صدا را برای افراد کم شنوا بلندتر می کند. دکت، تنها با سمعک های که قابلیت بی سیم دارند متصل می شود. پسوند II در دستگاه های جانبی فوناک، نشان دهنده سازگاری با نسل بیلانگ Belong و ونچر Venture سمعک فوناک است.

دکت در سمعک فوناک

کام پایلوت وایرلس در سمعک فوناک

کام پایلوت وایرلس ۲ ، برای ارتباط بلوتوثی با سایر دستگاه ها درست شده است. تفاوت این با کام پایلوت ۲ راحت و سبک تر بودن دستگاه و همچنین بدون نیاز به اینکه در گردن آویزان شود قابل استفاده است. کام پایلوت به عنوان ریموت کنترل هم در سمعک phonak استفاده می شود.

کام پایلوت وایرلس در سمعک های فوناک

اتصال تلویزیون در سمعک فوناک

اتصال تلویزیون وسیله ای است که به تلویزیون متصل می شود و صدا را به صورت مستقیم به سمعک فوناک منتقل می کند. سمعک های که توانایی ارتباط مستقیم با این وسیله دارند از نوع Audeo B-Direct می باشند.

اتصال تلویزیون در سمعک فوناک

لینک تلویزیون در سمعک های فوناک

لینک تلویزیون ، برای انتقال صدا از تلویزیون های غیر بلوتوث دار به سمعک استفاده می شود. با اتصال به خروجی صدای تلویزیون، باعث انتشار صدا به صورت بلوتوثی می شود. از لینک تلویزیون به عنوان پایه شارژ برای کام پایلوت ۱و وایرلس ComPilot II یا Compilot Air II، هم در سمعک phonak استفاده می شود.

لینک تلویزیون سمعک فوناک

ریموت میکروفون در سمعک فوناک

ریموت میکروفون ، یک میکروفون است و با استفاده از کام پایلوت ComPilot یا ComPilot Air، صدا را به سمعک منتقل می کنند. اساس انتقال بلوتوث است به این ترتیب که میکروفون صدای فرد را دریافت کرده و از طریق بلوتوث به دستگاه های ذکر شده منتقل می کنند و این دستگاه ها صدای دریافتی را به سمعک phonak منتقل می کنند. این وسیله برای محیط های شلوغ برای درک گفتار واضح مناسب است.

ریموت میکروفن در سمعک فوناک

کام پایلوت ۲ در سمعک فوناک

کام پایلوت ۲ برای برقرای ارتباط با سمعک فوناک و وسایلی که بلوتوث دارند به کار می رود. هر دستگاه صوتی و تصویری که قابلیت ارسال امواج خود را به صورت بلوتوث داشته باشد توسط این وسیله دریافتی می گردند. این دستگاه امواج دریافتی را به سمعک ها منتقل میکند. این وسیله علاوه بر رابط بلوتوثی به عنوان ریموت کنترل هم مورد استفاده قرار می گیرد.

کام پایلوت ۲ در سمعک فوناک

سیستم راجر در سمعک فوناک

سیستم راجر Roger نوعی سیستم پیشرفته اف ام محسوب می شود. هنگامیکه در یک محیط پرسروصدا و نویز قرار داریم ارتباط برقرار کردن و حفظ این این ارتباط بین دو نفر با شنوایی طبیعی هم دشوار است. افراد کم شنوا، قطعا در این محیط ها بیشتر دچار مشکل می شوند. استفاده از بهترین سمعک های دنیا هم، در چنین محیط هایی عملکرد خوبی ندارند. اگر فاصله بین گوینده و شنونده هم افزایش یابد مشکل مضاعف می شود. استفاده از سیستم هایی که اصوات را به صورت بی سیم و مستقیم به سمعک فوناک منتقل می کنند یکی از مناسب ترین راه حل ها برای این مشکل افراد کم شنواست. از مزایای این سیستم های بی سیم این است که فاصله بین گوینده و شنونده را حذف می کند. و صدا را بدون متاثر بودن از نویز محیط مستقیما به سمعک وارد میکند.

اجزاء راجر phonak

در سمعک فوناک نام این سیستم بی سیم انتقال صوت، راجر (Roger) نام دارد. این دستگاه شامل یک میکروفون و گیرنده می باشد. میکروفون: صدا را از منبع صوت دریافت میکند. و این صدا را با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز منشر می کند و گیرنده: صدای را از میکروفون دریافت می کند و به سمعک منتقل می کند. این سیستم ها در بسیاری از مناطق جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین کاربردهای این دستگاه، در اهداف آموزشی و کمک به دانش آموزان کم شنواست. در مدارس معمولا سروصدا زیاد است و صدای معلم به صورت صحیح به دانش آموز نمی رسد. همچنین ممکن است معلم حین درس دادن حرکت کند یا پشت به دانش آموز قرار گیرد. این مشکلات معمولا با استفاده از سیستم راجر مرتفع می شود. از مهمترین ویژگی های این دستگاه، سازگار بودن با تمام سمعک های پشت گوشی موجود در دنیا می باشد. در افرادی که از کاشت حلزون استفاده می کنند نیز می توانند از این راجر (Roger) بهره مند شوند.

گیرنده های Roger در سمعک فوناک

همانطوری که ذکر شد این گیرنده ها مانند یک واسطه عمل می کنند . صدا دریافتی از میکروفون را به سمعک منتقل می کنند. این گیرنده ها در سمعک های فوناک به جای در باتری قرار می گیرند. با وجود چنین گیرنده های نیازی به کفشک برای اتصال با سمعک نیست. در ادامه انواع گیرنده های سیستم راجر در سمعک های فوناک ذکر گردیده است:

راجر ایکس Roger X

راجر ایکس کی از عمومی ترین گیرنده های مجموعه راجر است. این گیرنده به تمام سمعک های پشت گوشی دنیا قابلیت اتصال دارد. همچنین به برخی از انواع دستگاه های کاشت حلزون متصل می شود.

لوازم جانبی سمعک فوناک

گیرنده لینک ۲ Roger MyLink

گیرنده لینک ۲، با استفاده از سیستم تله کویل عملکرد دارد. به انواع سمعک فوناک که داخل یا پشت گوشی باشند و مجهز به تله کویل باشند قابلیت اتصال دارد. این سیستم باید به گردن آویخته شود.

لوازم جانبی سمعک فوناک

راجر فوکوس Roger Focus

راجر فوکوس برای افراد داری شنوایی طبیعی به کار می رود. افراد طبیعی که نیاز به نسبت سیگنال به نویزی بالاتری به واسطه شغل یا محیطشون دارند از این گیرنده استفاده می کنند. راجر فوکوس، شبیه سمعک است و بر روی گوش افراد قرار می گیرد. از استفاده دیگر این گیرنده برای افرادی است که علی رغم شنوایی محیطی طبیعی دارای مشکل پردازش مرکزی هستند و همچنین در کم شنوایی های یکطرفه کاربرد دارد.

قیمت راجر فوکوس

انواع میکروفون های سیستم Roger سمعک فوناک

برای هر سیستم اف ام ، منجمله سیستم Roger لازم است صدای فرد گوینده توسط میکروفون که در نزدیکی آن قرار گرفته است انتقال پیدا کند. بر این اساس در سیستم راجر بنا به استفاده های مختلفی مانند کلاس درس یا کنفرانس های چند نفره یا بزرگتر از میکروفون های متفاوتی استفاده می شود. در ادامه انواع میکروفون های سیستم راجر سمعک فوناک با کاربردهای آنها ذکر می گردد.

میکروفون تاچ اسکرین راجر

میکروفون تاچ اسکرین راجر ، یکی از جدیدترین میکروفن های مجموعه راجر است. دستگاهی بسیار ساده و کارا است. دارای صفحه لمسی و چراغ های نشانگر ویژه برای راحتی بیشتر حین استفاده از این دستگاه است. میکروفون تاپ اسکرین راجر،کاربرد دوگانه دارد هم به صورت گردنی و هم به صورت دستی قابل استفاده است. در فعالیت های گروهی می توان آن را در مرکز قرار داد تا صدا ها را به فرد منتقل کند. (مناسب برای کودکان و اهداف آموزشی).

میکروفون تاچ اسکرین راجر

میکروفون خودکار راجر Roger Pen

این میکروفن، بسیار ظریف است و به صورت قلم ساخته شده است. میکروفون خودکار راجر، با داشتن چند میکروفون قابلیت اتصال به چندین وسیله به صورت همزمان را دارست. استفاده از این وسیله باعث تسهیل ارتباط با منابع صوتی مانند تلویزیون، موبایل و … می شود. (مناسب برای همه افراد از نوجوانی تا سالمندی).

میکروفون خودکار راجر

میکروفون خودکار راجر Roger Pen

این میکروفن، بسیار ظریف است و به صورت قلم ساخته شده است. میکروفون خودکار راجر، با داشتن چند میکروفون قابلیت اتصال به چندین وسیله به صورت همزمان را دارست. استفاده از این وسیله باعث تسهیل ارتباط با منابع صوتی مانند تلویزیون، موبایل و … می شود. (مناسب برای همه افراد از نوجوانی تا سالمندی).

قیمت میکروفون خودکار راجر

سایر وسایل جانبی سمعک فوناک

در کنار تمام سمعک ها و دیگر وسایل اصلی، شرکت فوناک کوچکترین اجزاء مفید برای استفاده ساده تر از سمعک را هم تولید کرده است. وسایلی که به ویژه برای کودکان کاربرد زیادی دارد. در ادامه به دو مورد از این موارد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اشاره می شود:

۱-گیرنده های نگهدارنده سمعک فوناک:

این گیرنده ها مخصوص کودکان و یا افرادی است که توان نگه داشتن و حفاظت آگاهانه از سمعک را ندارند. به دو صورت قابل عرضه می باشند. الف- برای تمام انواع سمعک های پشت گوشی و ب- مخصوص سمعک های نایدا.

 ۲- مینی هوک و قفل در باتری:

در شرکت فوناک هوک کوچک مخصوص گوش های کوچک نوزادان و کودکان وجود دارد. همچنین سیستم قفل در باتری برای استفاده در سمعک کودکانی که احتمال خوردن باتری دارند وجود دارد.

سمعک phonak

باید گفت بدون شک یکی از بهترین سمعک های حال حاضر دنیا سمعک phonak است. استفاده از تکنولوژی های به روز و برتر در کنار طیف گسترده ای از محصولات که در این برند وجود دارد جای هیچ گونه شکی برای انتخاب این سمعک ها به عنوان محصول برتر برای رفع کم شنوایی وجود ندارد. لیست قیمت سمعک فوناک و مدل های سمعک فوناک اینقدر زیاد هستند که تمامی کم شنوایی ها را با بهترین وجه ممکن پوشش می دهد. سمعک فوناک قیمت هم در حد مناسبی قرار دارد. به طوری که حداقل قیمت در این برند به ۲ میلیون و پانصد هزار تومان و سمعک فوناک قیمت در بالاترین رده به ۱۵ میلیون تومان می رسد. در مدل های سمعک فوناک انواعی از سمعک های شارژی وجود دارد که کاربر سمعک را بی نیاز از باتری سمعک و تهیه آن می کند. سمعک phonak دارای فیدبک بسیار قوی است که به طوری که اکثر مدل های سمعک فوناک مشکل سوت زدن ندارد و به راحتی می توان در هر جا از آنها استفاده کرد. این برند سوئیسی ارائه دهنده بهترین سمعک برای کودکان نیز است و تمامی وسایل جانبی لازم را برای این گروه فراهم کرده است. سمعک فوناک قیمت مناسبی دارد و می توان برای تمام افراد با بودجه های مختلف سمعک تهیه کرد. برای کسب اطلاعات در مورد سمعک phonak می توانید به کلینیک سمعک تهران صفیر مراجعه کنید.

کلام پایانی خرید سمعک فوناک

کم شنوایی عواقب و تبعات بدی بر سلامت روح و روان انسان می گذارد. ارتباط کم می شود و تمایل افراد برای صحبت کردن با افراد کم شنوا کاهش می یابد. علاوه بر آن کم شنوایی باعث مشکلات شناختی می شود و در صورت تداوم کم شنوایی ممکن است افراد دچار آلزایمر، فراموشی، افسردگی و یا تشدید این بیماری ها گردند. توصیه می شود چنانچه مبتلا به کم شنوایی هستید به کلینیک های شنوایی در سطح شهرها مراجعه نمایید و از کوچکترین و به روز ترین سمعک موجود در دنیا بهره مند شوید. قطعا دیدن سمعک ها با تکنولوژی روز دنیا و با کوچکترین سایز ممکن، نظر شما را برای استفاده نکردن از سمعک تغییر خواهد داد.
کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر، با داشتن نمایندگی سمعک فوناک در شمال شهر تهران با مدیریت جناب آقای دکتر ولدبیگی، جدیدترین سمعک های فوناک را عرضه می کند. امید است با تکیه بر دانش و پیشرفت تکنولوژی، کسی از مشکل کم شنوایی رنج نبرد. برای مشاوره رایگان در مورد خرید سمعک با مجموعه تهران صفیر تماس بگیرید.

پرسش های متداول سمعک فوناک

سمعک فوناک دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی خاصی دارند. این جزئیات در افراد مختلف و نحوه استفاده آنها اثرگذار خواهد بود بنابراین انتخاب مناسب ترین و دقیقترین نوع از سمعک می تواند در کیفیت شنوایی موثر باشد. برای آشنایی بیشتر با این نوع سمعک و انتخاب بهترین گزینه می توانید سوالات متداولی که در رابطه با سمعک فوناک پرسیده می شود مطالعه کنید.

مشخصات کلی سمعک های فوناک کدامند؟

فوناک یک برند سوئیسی است که به صورت اختصاصی به تولید سمعک می پردازد. این سمعک ها دارای ۴ نسل تکنولوژی پردازشی می باشند. در هر نسل نیز سمعک در ۴ رده فناوری قرار می گیرند. این برند سمعک برای همه انواع کم شنوایی ها دارد.

جدیدترین نسل سمعک های فوناک چه نام دارد؟

نسل فوناک مارول Phonak Marvel محصول سال ۲۰۱۹، جدیدترین نسل سمعک های فوناک به حساب می آیند. این محصولات به صورت شارژی و معمولی و در حال حاضر به صورت سمعک ریک موجود می باشند.

حداقل و حداکثر قیمت سمعک فوناک چقدر است؟

حداقل قیمت در رده پایه سمعک فوناک ۲ میلیون و پانصد هزار تومان و حداکثر قیمت سمعک در آخرین نسل و بهترین رده به ۱۵ میلیون تومان می رسد.

معروف ترین سمعک فوناک کدام است؟

سمعک نایدا Naida ، یکی از مقبول ترین و قویترین سمعک های پشت گوشی است که برای کم شنوایی های شدید و عمیق و خصوصا برای نوزادان و کودکان استفاده می شود. این سمعک ها در دو نسل بیلانگ و ونچر قابل عرضه می باشند.

از کجا سمعک فوناک تهیه کنیم؟

کلینیک های شنوایی تنها مراکز معتبر تهیه و خرید برای سمعک می باشند. کلینیک سمعک تهران صفیر یکی از نمایندگی های مجاز سمعک فوناک سوئیس در تهران است. در این مرکز تمامی سمعک ها با آخرین روش های علمی دنیا، تجویز می گردد.

4/5 - (4 امتیاز)
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت - سمعک نامرئی هوشمند تهران صفیر
مشاوره رایگان
×
تماس تلفنی با مشاور تهران صفیر 09129214119 Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat