instagram اینستاگرام
021 2264 8270

سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

بسیاری از افراد کم شنوا در گذشته به دلیل وجود نداشتن سمعک هایی با تکنولوژی ضد آب بودن از انجام فعالیت هایی که با تعریق زیاد همراه بود صرفه نظر می کردند چرا که سمعک های آنها بر اثر داخل شدن رطوبت آسیب می دید. اما امروزه با وجود این نوع از سمعک ها می توانند بدون دغدغه صدمه رسیدن به سیستم شنوایی خود (سمعک) حتی در زیر باران قدم بزنند. ورود آب  به تمامی دستگاههای الکترونیکی باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شود که سمعک هم از این قاعده مستثنی نبود که البته امروزه با وجود تکنولوژی های پیشرفته این مشکل تا حدود زیادی برای افراد کم شنوا حل شده است.

زمان استفاده از سمعک های ضد آب

  1. در زمان داشتن تعریق فراتر از حد معمول
  2. در زمان بارش باران
  3. زمان شنا کردن در استخر و دریا (بسیاری از برند ها ادعا می کنند که سمعک های آنها تا عمق سه متری کارایی داشته و آسیب نمی بینند)
  4. قرارگرفتن در معرض گردو غبار
  5. سرومن یا جرم گوش
  6. زندگی در مناطق که آب و هوایی با رطوبت بالا دارند

انواع مختلفی از سمعک های مقاوم آب وجود دارند، همانند :

  1. سمعک پشت گوشی
  2. سمعک داخل گوشی
  3. سمعک نامرئی یا مخفی

این نوع از سمعک ها با استفاده از فناوری نانو ساخته می شوند. این نوع از پوشش که بر روی قسمتهای مختلف سمعک قرار می گیرد مانع نفوذ رطوبت (آب) و سرمن یا جرم گوش به داخل سمعک می شود. این پوشش که از جنس نانو می باشد بر روی قسمت های مختلف سمعک از جمله : رسیور، میکروفن و غیره قرار می گیرد.

که البته در کلینیک مدرن شنوایی سنجی تهران صفیر واقع در تهران – شمال (قلهک) انواع سمعک های مقاوم به آب تجویز می شود. جهت اخذ مشاوره رایگان به آدرس موجود در وبسایت مراجعه کنید.

درجه حفاظت یا Ingress Protection

IP یا درجه حفاظت بیان کننده میزان مقاومت سمعک در برابر آب یا رطوبت و گردوغبار است. IP شامل دو عدد می شود که اول از سمت چپ نشان دهنده میزان مقاومت در برابر گردو غبار و از ۰ تا ۶ می باشد. عدد دوم نیز نشان دهنده مقاومت در برابر رطوبت و این عدد بین ۰ تا ۸ می باشد. مثلا سمعکی با IP 67 : عدد ۶ به معنای آن است که اگر وسیله کمک شنوایی (سمعک) به مدت ۸ ساعت در برابر گردو غبار قرارگیرد صدمه نخواهد دید. همینطور عدد ۷ به معنای مقاومت سمعک در برابر آب یا همان رطوبت است.

قیمت سمعک ضد آب

قیمت سمعک ضد آب بر اساس نوع کمپانی و همچنین نوع سمعک متفاوت می باشد.

بهترین سمعک های ضد آب

سمعک های زیادی به عنوان سمعک های ضد آب عرضه می شوند اما باید قبل از خرید این نوع  از سمعک ها  آگاهی لازم را کسب کرد، ضمن اینکه از مراکز معتبر در جهت خرید آنها اقدام کرد.

از دیگر خدمات کلینیک مدرن شنوایی و تجویز سمعک تهران صفیر تجویز سمعک از بهترین و معتبرترین برندهای دنیا می باشد. آزمایشگاههای تست استاندارد قطعات پزشکی پس از انجام آزمایشات مختلف بر روی انواع برندهای مختلف سمعک، کمپانی زیمنس را به عنوان بهترین برند سمعک ضد آب معرفی کرده اند. این نوع از سمعک همچنین قابل استفاده برای کم شنوایی هایی با درجه بندی ملایم، متوسط و شدید است. کلینیک تهران صفیر ارائه دهنده انواع سمعک های ضد آب با برترین کیفیت به همراه گارانتی معتبر می باشد.

گارانتی سمعک

تمامی سمعک هایی که در کلینیک سمعک تهران صفیر تجویز و ارائه می شود دارای کارت گارانتی مخصوصی هستند. کارت های گارانتی مخصوص قابل ارائه به کلیه نمایندگی های داخل و خارج از کشور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *