instagram اینستاگرام
021 2264 8270

بهترین سمعک

بهترین سمعک

سوالی که ذهن بسیاری از کم شنوایان را در انتخاب سمعک به خود مشغول می کند این است که بهترین سمعک کدام است؟!

در ایران برندهای خوبی مانند : فوناک (Phonak)، سیگنیا (Signia)(نام قبلی کمپانی زیمنس )، استارکی (Starkey)، سونیک (Sonic)، بلتون (Beltone)، ویدکس (Widex)، اتیکن (Oticon)، اینترتون (Interton)،ریساند ( Resound) و غیره وجود دارد. در چند سال اخیر تکنولوژِی مورد استفاده در سمعک ها تغییر کرده است و نسبت به گذشته دارای عملکرد بهتری هستند. با این نوع از سمعک ها که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است کم شنوایان می توانند در هر محیطی قرارگرفته و شنوایی بهتری داشته باشند. همه کمپانی ها سعی بر این دارند که در سمعک تولیدی، هر سال فن آوری جدیدی را معرفی کند. فن آوری استفاده شده در هر سمعکی با سمعک های دیگر فرق دارد.

بهترین سمعک

به طور مطلق نمی توان یه نوع سمعک را به عنوان بهترین سمعک معرفی کرد چرا که هر سمعکی با توجه به فن آوری استفاده شده در آن برای بهبود در شنوایی فردی با ویژگی های کم شنوایی مختص به آن فرد مورد استفاده قرارگیرد. در واقع برای هر فرد بر اساس نوع و میزان کم شنوایی که به آن مبتلا است سمعکی با ویژگی های خاص تجویز می شود. بنابراین بهتر است به جای سوال بهترین سمعک کدام است پرسیده شود بهترین سمعک برای من کدام است؟ مطرح شود.

پاسخ این سوال به اطلاعاتی نظیر میزان و نوع کم شنوایی، ابعاد و فرم گوش و نیاز شنیداری و همچنین میزان بودجه در نظر گرفته شده، نوع فعالیت یا حرفه، سلیقه فردی و سبک زندگی شخص. بنابراین لازمه بدست آوردن این اطلاعات مراجعه به مراکز شنوایی شناسی می باشد.

کلینیک تهران صفیر

کلینیک مدرن ارزیابی شنوایی و تجویز تخصصی سمعک تهران صفیر واقع در خیابان شریعتی، قلهک با مدیریت مستقیم آقای دکتر ایوب ولدبیگی متخصص شنوایی، تعادل و تجویز سمعک با استفاده از به روزترین دستگاه ها و متدهای علمی تجویز سمعک واقع در تهران شمال ( قلهک ) آماده ارائه خدمات رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد.

بهترین مارک سمعک کدام است ؟

نمی توان گفت که کدام مارک یا برند سمعک نسبت به دیگر برند ها برتری دارد. اغلب شنوایی شناس ها شش برند را نسبت به دیگر برندها با کیفیت تر و بهتر می داند. البته هر کدام از برند های موجود دارای فن آوری های خاص خود هستند. اما این شش برند از جهاتی برتری بیشتر دارند:

  1. سیگنیا (Signia) (نام قبلی کمپانی زیمنس)
  2. فوناک (Phonak)
  3. اتیکن (Oticon)ویدکس (Widex)
  4. ریساند (Resound)
  5. استارکی (Starkey)

این شش کمپانی به دلایلی مانند: رواج فرهنگ استفاده از سمعک، برپایی دوره های آموزشی برای شنوایی شناسانی که سمعک های این کمپانی ها را برای کم شنوایان تجویز می کنند، تحقیق و پژوهش در زمینه برای طراحی و ساختن سمعک هایی با عملکرد و کیفیت صدای بهتر.

 

سیگنیا (Signia) (نام قبلی کمپانی زیمنس)

شروع فعالیت این برند از کمپانی زیمنس آغاز می شود. در واقع بعد از اینکه ورنر ون زیمنس نوعی تلفن برای افراد با اختلالات شنوایی طراحی و تولید کرد این کمپانی را در سال ۱۸۷۸ پایه گذاری کرد. یکی از دلایل شهرت این برند تولید اولین سمعک دیجیتال پشت گوشی و همچنین سمعک وایرلس بود. اما در سال ۲۰۱۵ میلادی این کمپانی به به گروه سیوانتوس واگذار شد و آنها ژانویه ۲۰۱۶ سمعکی به نام سیگنیا تولید و روانه بازار کردند.

بهترین سمعک

همچنین سمعک های : سمعک ادیوسرویس (Audio Service)، رکستون (Rexton)، سمعک اِی‌اِم (A&M) مربوط به این کمپانی می شود.

فوناک (Phonak)

این کمپانی در سال  ۱۹۴۷ در کشور سوئیس تاسیس گشت. مالکیت این کمپانی در حال حاضر به کمپانی سونووا تعلق دارد. این برند در زمینه تولید تجهیزات برای کودکان بسیار آوانگارد است،همانند سمعک هایی از نوع پشت گوشی نایدا (Naida). ضمن اینکه این برند دارای شعار Life is On به معنای زندگی جاری است. همچنین دارای برندهای Unitron،  Phonak، Lyric می باشد و در سال ۲۰۰۹ سمعکی را طراحی و تولید کرد که با پروتز کاشت حلزون سازواری داشت.

استارکی (Starkey)

کمپانی سمعک استارکی در سال۱۹۶۷ راه اندازی شد و دارای برندهای  NuEar ، MICROTECH و Audibel نیز می باشد. سمعک های این کمپانی در زمینه های کاهش نویز نسبت به دیگر برندها آوانگارد می باشد.همچنین این برند سالانه تعداد زیادی سمعک بیش از صد میلیون، به افراد مختلف از بزرگسال تا کودک ارائه کرده است.

سمعک ویدکس (Widex)

این کمپانی هم در دانمارک و در سال   ۱۹۵۶ پایه گذاری شد و اولین برندی بود که سمعک دیجیتال داخل گوشی را برای کم شنوایان طراحی کرد.  ولی درحاضر مالکیت آن به متعلق برند های وسترمن و توفهلم می باشد. برند ویدکس از لحاظ کیفیت صدا بسیار شناخته شده می باشد. اخیرن سمعکی توسط این کمپانی ساخته شده است به نام سمک  Evoke که از فن آوری Machine Learning در ساخت آن استفاده شده است. بعضی از مدل های سمعک Evoke برای گوشی های برند آیفون طراحی شده است. ضمن اینکه سمعک کاسلجی(Coselgi)  نیز برای برند ویدکس می باشد.

سمعک ریساند (Resound)

این برند در ساخت سمعک همیشه دارای نوآوری بوده است. جزء اولین برندهایی بود که از سیستم (WDRC تراکم دامنه پویایی وسیع) و سیستم  سمعک‌های تجویز باز (open-fitting) در ساخت سمعک های تولیدی خود استفاده کرده است. این کمپانی در سال  ۲۰۱۳ میلادی با فن آوری وایرلس موفق به ساخت اولین سمعک ها برای آیفون (MFi) به اسم LiNX شد. همین امر موجب شد تحولی شگرف در ایجاد ارتباط بین گوشی موبایل و سمعک بوجود بیاید.

تازه ترین محصول تولیدی این کمپانی LiNX Quattro™ است که بدون نیاز به رابط برای اتصال به موبایل یا تلفن همراه و مجهز به سیستم عامل اندروید متصل می باشد. از دیگر شرکت هایی که متعلق به شرکت یا گروه جی اِن ریساند می باشد : اینترتون (Interton) ، جبرا (Jabra) ، بلتون (Beltone) که در زمینه ساخت هدست، هدفون، اسپیکر و میکروفون شهرت دارند.

 سمعک اتیکن (Oticon)

شخصیتی به نام هانس دمنت برای کمک به همسرش که دچار عارضه کم شنوایی بود کمپانی به نام اتیکن را در سال ۱۹۰۴ تاسیس کرد. بعد از گذشت چند سال این شرکت به پسرش واگذار شد در حال حاضر نیز در مالکیت هولدینگ ویلیام دمنت می باشد.

این کمپانی بزرگترین شرکت تولید کننده سمعک در سرتاسر دنیا می باشد. شعار این شرکت People First است و همچنین اولین شرکت سازنده سمعک دیجیتال Digifocus بوده است. حوزه فعالیت این شرکت هم اکنون شخصی سازی سمعک برای هر فردی به طور جداگانه می باشد. دلیل این امر این است که فرد کم شنوا طبیعی تر بشنود و برای شنیدن اصوات به تلاش کمتری احتیاج داشته باشد. نام این تکنولوژی BrainHearing نامیده شده است. اخیراً این کمپانی سمعکی به نام  Opn S را طراحی کرده است که جزء اولین سمعک با قابلیت اتصال به اینترنت است. از دیگر برندهای متعلق به این شرکت برندهای سونیک (Sonic) و برنافون (Bernafon) می باشد.

کلینیک مدرن ارزیابی شنوایی و تجویز تخصصی سمعک تهران صفیر واقع در خیابان شریعتی، قلهک با مدیریت مستقیم آقای دکتر ایوب ولدبیگی در زمینه تجویز سمعک (سمعک های برند اتیکن، ریساوند، ویدکس، فوناک، استارکی،سیگنیا یا زیمنس) و برطرف نمودن مشکلات افراد کم شنوا و ارائه مشاوره رایگان آماده خدمت گزاری به شما عزیزان می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *